Ważne

(Aktualizacja) Apple zamierza stać się również operatorem MVNO

Apple udało się uczynić z rynku smartfonów prawdziwą żyłę złota. Jednak Kalifornijczycy zamierzają postawić kolejny krok i zostać także operatorem MVNO, który byłby dostępny w Stanach Zjednoczonych oraz w większości europejskich państw. Jak firma z Cupertino zamierza być konkurencyjna względem rywali?

Doskonałym przykładem operatorów wirtualnych w Polsce mogą być np. Lycamobile, Virgin Mobile, Mobile Vikings, Netia, Vectra, Cyfrowy Polsat. Na razie wiemy jedynie, że Apple prowadzi rozmowy z wieloma partnerami i nie wiadomo, kto ostatecznie zdecyduje się na współpracę z Kalifornijczykami.

Warto mieć na uwadze, że na nowego operatora z logo nadgryzionego jabłka możemy poczekać nawet pięć lat – prędzej czy później na pewno się pojawi. Aczkolwiek takie informacje pojawiają się już od 2006 roku…

Oczywiście przyszłe urządzenia Apple będą korzystać z karty e-SIM. Pozwolą na zmianę operatora przy pozostawieniu starej karty SIM – rozwiązanie znane dotychczas z nielicznych wersji iPada Air 2 i Mini 3. Cóż, zobaczymy co z tego wyniknie. Niedługo na rynek MVNO wkroczy również nowy, groźny gracz, mianowicie Google z Project Fi.

Pojawiły się także grafiki CAD przedstawiające nowego iPhone’a 6s. Zgodnie ze wszystkimi wcześniejszymi zapowiedziami i doniesieniami zaoferuje technologię Force Touch, która będzie dostępna m.in. w ZTE Axon Mini. Zależnie od siły nacisku, smartfon pokaże nam różne opcje. Co ciekawsze, takie rozwiązanie wpłynie na niewielki wzrost grubości konstrukcji, ale będzie to zmiana wręcz niezauważalna.

iphone-6s-force-touch

Aktualizacja

Biuro prasowe Apple oficjalnie zdementowało plotki na temat zakładania nowego operatora. Wspomniano także, że Kalifornijczycy nigdy nie prowadzili rozmów z operatorami w takiej sprawie.

źródło: Business Insider (1), (2) przez Phonedog; Nowhereelse przez 9to5Mac

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona