Ważne

Samsung opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał 2015 roku

Wczoraj informowaliśmy o wynikach LG w drugim kwartale 2015 roku, które nie prezentowały się najlepiej. Teraz przyszła kolej na Samsunga, który opublikował dane na temat finansów oraz sprzedaży przez ubiegłe trzy miesiące. W tych kategoriach Koreańczycy wypadli znacznie lepiej niż konkurent. Chociaż trudno nazwać to wielkim sukcesem – zyski zmalały względem porównywalnego okresu z 2014.

Samsung zdołał jedynie poprawić swoje wyniki z początku roku. Niestety jest gorzej niż dwanaście miesięcy temu – marża i średnia cena sprzedawanych telefonów zmalała. Sytuację uratowały częściowo flagowce. Sukcesem okazał się być S6 Edge, którym zainteresowaniem przerosło producenta – na rynku jest zbyt mało egzemplarzy tego modelu. Warto wspomnieć, że ceny „eS-szóstek” spadną w najbliższym czasie. Z drugiej strony, sprzedaż urządzeń z niskiej i średniej półki wypadła trochę gorzej niż zazwyczaj – rywalizacja na rynkach rozwijających się nie sprzyja Koreańczykom. Zysk operacyjny działu mobilnego wyniósł 2,76 biliona wonów koreańskich.

Poza tym Samsung odniósł się do sytuacji na powoli malejącym rynku tabletów. Firma pozytywnie patrzy w przyszłość i uważa, że serie Galaxy Tab A i Tab S2 pozwolą na uzyskanie wzrostów w tym segmencie. Zobaczymy, czy te nowości będą się cieszyć popularnością na świecie.

Trzeci kwartał upłynie dla Koreańczyków pod znakiem nowych premier. Już 13 sierpnia odbędzie się konferencja, na której najprawdopodobniej poznamy Galaxy Note 5 oraz S6 Edge+. Według mnie szczególnie smartfon z zakrzywionym ekranem będzie kluczowym produktem w gamie phabletów. Chociaż te plany może pokrzyżować Apple z nowymi iPhone’ami.

źródło: Samsung

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona