Ważne

Galaxy S6 Edge+ będzie ważniejszy dla Samsunga niż Galaxy Note 5?

W zeszłym roku na IFA Samsung zaprezentował dwa warianty Galaxy Note: standardową „czwórkę” oraz wersję Edge z zakrzywionym ekranem. Z powodu małej liczby dostępnych egzemplarzy nietypowy phablet nie odniósł piorunującego sukcesu, aczkolwiek trudno nie odnieść wrażenia, że jego głównym zadaniem było zbadanie rynku. W marcu poznaliśmy Galaxy S6, a także Galaxy S6 Edge. Tym razem nietypowy telefon przypadł do gustu wielu klientom i cieszył się większą popularnością niż konwencjonalny flagowiec. Koreańczycy uważają, że Galaxy S6 Edge+ okaże się równie trafionym pomysłem.

Premiera dwóch nowych tabletofonów Samsunga ma się odbyć rzekomo 13 sierpnia. Informatorzy The Korea Herald twierdzą, że producent powoli finalizuje rozmowy z operatorami na temat wprowadzenia S6 Edge+ do oferty. Oczywiście smartfon z zakrzywionym obustronnie wyświetlaczem miałby być dostępny na całym świecie – niedługo po prezentacji.

Z kolei na temat Galaxy Note 5 wciąż trwają rozmowy w siedzibie firmy. Podobno początkowo phablet z funkcjonalnym rysikiem S-Pen będzie do kupienia wyłącznie w krajach, w których sprzedano dotychczas najwięcej „notatników”, czyli m.in. w Korei Południowej czy Stanach Zjednoczonych. Natomiast reszta państw będzie musiała trochę poczekać. Myślę, że dopiero po IFA Samsung zdecyduje się rozszerzyć dystrybucję o kolejne kraje, miejmy nadzieję, że szybko również o Polskę.

Na pewno klienci pokochali zakrzywiony wyświetlacz w Galaxy S6 Edge. Mimo że nie oferuje on wielu dodatkowych funkcji, to wpływa na jeden, bardzo ważny aspekt w drogich smartfonach, mianowicie wygląd – wersje Edge prezentują się lepiej niż „klasyczne” urządzenia. Seria Galaxy Note natomiast od dawna jest bardzo chętnie wybierana, ale nie można ukryć, że wyniki sprzedaży phabletów z S-Penem nie są aż tak świetne jak rezultaty zwykłych „eS-ek” (prawdopodobnie przez wzgląd na gabaryty urządzenia). Mimo wszystko jednak ta linia produktów ma całkiem sporo wiernych fanów.

Wszystkiego na temat dostępności i cen poszczególnych wariantów Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ dowiemy się na najbliższej konferencji Samsunga.

źródło: The Korea Herald przez Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona