LG coraz słabiej radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych

LG Electronics podało własnie najnowsze informacje na temat sprzedaży i zysków w ostatnim kwartale. Sytuacja nie napawa szczególnym optymizmem – największy zawód sprawiły przeciętne wyniki działu zajmującego się urządzeniami mobilnymi. Jak te rezultaty prezentują się na tle konkurencji?

Przez ostatnie trzy miesiące Koreańczycy sprzedali 14,1 miliona smartfonów, co stanowi pogorszenie wyniku o 3 procent względem drugiego kwartału 2014 roku. Warto wspomnieć, że aż 8,1 miliona tych urządzeń obsługuje łączność LTE. Firma chwali się, że to najlepszy wynik w historii, ale identyczny rekord pobili rywale.

Niestety słabo prezentują się zyski. Średnio LG zarobiło na jednym smartfonie 1,2 centa, co jest spowodowane głównie mierną sprzedażą G4. Cóż, nawet w Korei Południowej mało osób zdecydowało się na jego nabycie. Jedyna nadzieja w rynku amerykańskim, na który flagowy model trafił dwa miesiące temu, a producent dodatkowo postawił na wiele akcji marketingowych. Zobaczymy, czy przełoży się to na poprawę sprzedaży w tym kwartale.

Poza tym LG pracuje nad kolejnymi mid-endami i nowym super-flagowcem, prawdopodobnie G4 Pro. Podobno ma nawiązać walkę z iPhone’ami i flagowymi Samsungami. Prognozy analityków z kolei przewidują dalsze spadki sprzedaży z uwagi na nasycenie rynku smartfonów. Jestem ciekaw, jak poradzą sobie Koreańczycy w następnym roku.

źródło: LG przez Reuters, GSM Arena

Komentarze

 • Maciek

  W końcu może nastąpi tendencja spadkowa cen nowych smartphonów ze względu na duże nasycene rynku…

 • xUkasz852

  “Poza tym LG pracuje nad kolejnymi mid-endami” to po co wprowadzali G4c i G4 Style, żeby znowu coś nowego wprowadzać? Swoją drogą tyle płacić za modele z 1gb ram to jakaś kpina.

  • Max

   Dokładnie. Skąpią tego RAMu, jakby był najdroższym podzespołem, a jest jednym z najtańszych. Głupie 0,5 GB(łącznie 1,5) więcej, naprawdę robi różnicę w płynniejszym działaniu Androida.

 • mico11

  jeszcze do tych geniuszy nie dotarło, że flagowiec – mutant wielkości G4 MUSI się badziewnie sprzedawać? jeśli już miałbym mieć takiego klocka to wolę Oneplus One / Two. Fanów phabletów jest stosunkowo mało – wystarczy porównać sprzedaż iphona 6 i 6plus
  No ale azjata myśli prymitywnie – “zróbmy o 0,2 cala większego niż ma konkurencja” – znaczy większy będzie lepszy i na pewno ludzie to kupią…? WTF? jakiś kompleks małego ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona