Ważne

Samsung Galaxy S6 Edge+ ma zostać wyposażony w 4 GB RAM

Pierwsze smartfony z zakrzywionymi ekranami zadebiutowały w drugiej połowie 2013 roku, jednak ze względu na ograniczoną dostępność nie odniosły sukcesu. Co innego Samsung Galaxy S6 Edge, który zyskał ogromną popularność na całym świecie. Niedługo, ponieważ już 13 sierpnia mamy poznać jego powiększoną wersję Plus, na której temat pojawiły się kolejne ważne informacje.

Samsung Galaxy S6 Edge+, jak wskazuje sama nazwa, zostanie wyposażony w zaokrąglony z obu stron wyświetlacz Super AMOLED. Będzie mieć przekątną 5,7 cala i rozdzielczość QHD. Natomiast we wnętrzu zagości Exynos 7420 i jak sugerują ostatnie doniesienia CPU i GPU będą wyżej taktowane niż w zwykłej „eS-szóstce”. Mam nadzieję, że nie spowoduje to problemów z nadmiernym nagrzewaniem się.

Dowiedzieliśmy się również ile pamięci operacyjnej zagości w najnowszym Edge’u. Ma mieć 4 GB LPDDR4 RAM, czyli identycznie jak Note 5. Niestety bateria nie prezentuje się zbyt dobrze. Podobno będzie mieć skromną pojemnością 3000 mAh – niewątpliwie przełoży się to na smukłą obudowę, ale też nie pozwoli na długi czas pracy.

Galaxy S6 Edge+ najprawdopodobniej poznamy na specjalnej konferencji w Nowym Jorku, która ma odbyć się 13 sierpnia. Uważam, że ten phablet ma szansę odnieść wielki sukces, o ile producent zdoła wyprodukować wystarczającą liczbę egzemplarzy. Odnośnie ceny brak jakichkolwiek danych. Jednak możemy się spodziewać, że wyniesie ok. 3500 złotych za wariant z 32 GB pamięci wbudowanej.

źródło: Samsungviet przez GSM Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona