Prezentacja Samsunga Galaxy Note 5 ma odbyć się 13 sierpnia w Nowym Jorku

Nowe phablety na pewno otrzymają slot na karty microSD

Nieprzerwanie od 2011 roku Samsung prezentował nową generację swojego flagowego tabletofonu na berlińskich targach IFA, które zawsze odbywają się na początku września. Jednak w tym roku szykuje się pewna zmiana. Otóż według informatora Business Korea, Galaxy Note 5 i S6 Edge Plus zostaną oficjalnie pokazane już 13 sierpnia podczas specjalnej konferencji w Nowym Jorku. Czym miała by być spowodowana ta decyzja?

Na temat Samsunga Galaxy Note 5 wiemy całkiem sporo. Exynos 7422, 4 GB RAM, ekran 5,7″ QHD Super AMOLED, aparaty 16 i 5 Mpix, automatycznie wysuwający się S-Pen, slot na karty microSD – szykuje się naprawdę świetny flagowiec. Oczywiście w sieci pojawiło się już sporo renderów, które bazują na grafikach i zdjęciach z przecieków. Jeszcze więcej wiadomo o Galaxy S6 Edge Plus.

Będzie to powiększona wersja zwykłego S6 Edge, lecz otrzyma, jak wskazuje sama nazwa, większy ekran oraz baterię. W specyfikacji większych różnic nie odnajdziemy. Zresztą po internecie już krążą fotografie tego modelu, więc jego prezentacja nie będzie wielkim zaskoczeniem. Wróćmy już do tematu głównego, czyli wcześniejszej premiery obu urządzeń.

Samsung ma zamiar zaprezentować szerszej publiczności Note 5 i S6 Edge Plus na konferencji w Nowym Jorku. Obecnie najbardziej prawdopodobna data to 13 sierpnia, chociaż możliwe, że ostatecznie odbędzie się dzień wcześniej. Wówczas nowy phablet z rysikiem miałby trafić do sprzedaży już 21 sierpnia na wybranych rynkach. Wszystko z powodu Apple i wrześniowej prezentacji nowych iPhone’ow, które stanowią bardzo groźną konkurencję dla Koreańczyków. Jestem ciekaw, jak taka strategia przełoży się na sprzedaż nowego “notka”. Czy zdoła on osiągnąć wyśmienite wyniki sprzedaży, lepsze od “eS-szóstki”?

źródło: Business Korea przez SamMobile

Komentarze

 • kesha

  podobno ma być czytnik kart pamięci do 128 GB ….. nic tylko czekać ( :

  • jendrush

   No więc jest nadzieja:) Jeszcze tylko bateria 7000mAh i można kupować ;P

   • kesha

    bateria nie musi być pojemna mi wystarczy funkcja szybkiego ładowania tak jak w s6

    • jendrush

     Ja też mam w Note 4 szybkie ładowanie, ale nie zastąpi to dużej baterii. Dlaczego napisałem tak wielką wartość? Ano jeżeli nie pozwolą łatwo wymieniać to niech chociaż pojemność będzie duża i telefon będzie długo trzymał. Mają możliwość wymiany baterii w locie można mieć w ciągu powiedzmy 3 minut 100% baterii, a co po szybkim ładowaniu jak człowiek musi podłączyć ładowarkę na ponad godzinę.

 • xUkasz852

  Smutna ta czarna ramka :( Oj, białego to bym nie wziął. Pewnie zostanie wyceniony o wiele za dużo, wcale bym się nie zdziwił.

 • Dla mnie to świetna wiadomość. Jeżeli ktoś np przymierza się do zakupu nowego smartfona zaraz po nowym roku (tak jest ze mną) to od premiery do końca roku minie więcej czasu, a to się przełoży na spadek cen :) Note 4 w styczniu zaliczył prawie 17% spadek ceny. Jest więc szansa na 20% spadek :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona