Ważne

OnePlus 2 „wykręcił” 63 700 punktów w benchmarku AnTuTu

Premiera drugiej generacji “zabójcy flagowców” już za niecały tydzień. Z wcześniejszych przecieków znamy już większość jego specyfikacji, m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 810 w wersji 2.1, 4 GB pamięci operacyjnej RAM i aparat o matrycy 12,4 Mpix z przesłoną f/2.0 i laserowym autofokusem. Ostatnio jednak atmosfera wokół OnePlus 2 nieco się “ociepliła”, jak się zapewne domyślacie, za sprawą przegrzewającego się procesora.

Wczoraj wyciekły do sieci screeny przedstawiające porównanie w benchmarku AnTuTu modeli OnePlus One i OnePlus Two. Mówiąc bardzo delikatnie, nie napawały one optymizmem. Jak widzicie na zdjęciu poniżej, w wielu aspektach zeszłoroczny “zabójca flagowców” z procesorem Qualcomm Snapdragon 801 pokonał swojego następcę ze Snapdragonem 810. Różnica w łącznym wyniku także nie była zbyt duża.

OnePlus One versus OnePlus 2 benchmark AnTuTu

Tak słaby wynik mógł się wiązać z ograniczeniem wydajności procesora w OnePlus Two, aby zapobiec jego przegrzewaniu się. Natychmiast pojawiło się więc pytanie – czy jest sens kupować nowy model, skoro poprzedni jest bardziej wydajny?

Odpowiedź przedstawiamy poniżej. Jak wynika z nowego benchmarku, wydajność OnePlusTwo została znacznie zwiększona i aktualnie jest na zadowalającym poziomie.

Premiera OnePlus Two odbędzie się 27 lipca o godzinie 10:00 czasu wschodniego. Cena drugiej generacji “zabójcy flagowców” ma nie przekroczyć 450 dolarów.

OnePlus poinformował także, że pozostanie przy systemie zaproszeń, ale będą one bardziej dostępne niż miało to miejsce w przypadku OnePlus One.

Źródło: phoneArena (1), (2)

Komentarze

 • No, tak. Wyniki w benchmarkach najważniejsze

  • Tu raczej mamy pokazane jak OnePlus uporało się z przegrzewaniem. M9 czy Z3+ nawet nie zbliżają się do granicy 60k

 • xUkasz852

  To tylko cyferki – dla mnie to nic znaczącego.

 • Gość

  “pokonał swojego następcę ze Snapdragonem 820” jak już to ze Snapem 810 ;)

 • Gość

  Zastanawia mnie również te dwie karty sim ze znakiem zapytania… Nigdzie nie ma wzmianki aby 1+2 posiadał DualSim, więc te zdjęcia mogą być fake, który ktoś dla śmiechu wstawił na jakimś portalu.

  • pantin

   Wiadomo, że ma mieć DualSIM. Wystarczy śledzić forum oneplus.

   • Gość

    Ja doszedłem do informacji, że to jedynie plotka i nie ma potwierdzenia tego, że będzie posiadać DualSIM…

 • Ziutek

  Czy ten “cały” procek Snap… 810 to nie słynny piecyk?

  • Zgadza się :)

   • Paweł Lis

    Tylko to już inna wersja i już się nie grzeje :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona