OnePlus 2 otrzyma 4 GB LPDDR4 pamięci operacyjnej

OnePlus to niewątpliwie znana, choć głównie w środowiskach fanów nowinek technologicznych, firma z Chin, która stanowi niejako część Oppo. Podobno ich nowego flagowca, oznaczonego oczywiście cyfrą dwa, poznamy na konferencji już 27 lipca. Z uwagi na zbliżającą się premierę, producent postanowił ponownie uchylić rąbka tajemnicy o nadchodzącym urządzeniu.

Niedawno informowaliśmy, że cena OnePlus 2 nie przekroczy 450 dolarów. Na tle rywali od bardziej znanych firm to bardzo optymistyczna wiadomość – warto jednak pamiętać, że Chińczycy zawsze twierdzili, że chcą zapewnić flagowy sprzęt za jak najmniejszą kwotę. Kolejną pewną wiadomością jest obecność układu Snapdragon 810 v2.1. O ile w Xiaomi Mi Note Pro nie sprawia problemów, o tyle w Sony Xperia Z3+ pełni rolę przenośnej grzałki. Zobaczymy, czy OnePlus poradzi sobie z nagrzewaniem się „smoczego” układu.

Teraz dowiedzieliśmy się, że high-endowy Two otrzyma 4 GB LPDDR4 pamięci operacyjnej. W praktyce przełoży się to na szybszy odczyt danych z RAM i mniejsze zapotrzebowanie na energię. Identyczne rozwiązanie stosuje już konkurencja. Cóż, w tym względzie nie szykuje się na razie jakakolwiek rewolucja.

Wszystko wskazuje na oficjalną prezentację 27 lipca. W dodatku możemy już wywnioskować, że na rynek trafi tylko jeden wariant OnePlus 2. Szkoda, że Chińczycy aktualnie nie zamierzają wprowadzić niczego z niższej lub średniej półki.

źródło: OnePlus przez Pocketnow

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona