Ważne

LG G4c oficjalnie – bez rewelacji (i rewolucji)

Kilka tygodni temu koreański koncern zaprezentował swojego tegorocznego flagowca – LG G4. Urządzenie na początku czerwca ma zadebiutować w Polsce w cenie wynoszącej 2599 złotych. Tymczasem w sieci pojawiało się sporo spekulacji dotyczących wersji mini tego urządzenia. Dziś można je uciąć, bowiem G4c został oficjalnie zaprezentowany. Czy faktycznie jest lepszy niż myśleliśmy?

Niestety, ostatnie spekulacje dotyczące G4c nie okazały się prawdziwe. Ostatecznie na jego pokładzie nie znajdziemy aparatu 13 Mpix, a „jedynie” 8 Mpix, natomiast z przodu – 5 Mpix. Telefon został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (HD), a za jego działanie odpowiada czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz (brak informacji odnośnie konkretnej jednostki) z 1GB RAM oraz Android w wersji Lollipop.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na akumulator o pojemności 2540 mAh, LTE oraz 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. G4c pojawi się na półkach sklepowych w trzech wersjach kolorystycznych noszących nazwy: Metallic Gray, Ceramic White i Shiny Gold.

Oprócz G4c firma LG zaprezentowała LG G4 Stylus, czyli tak naprawdę LG G Stylo w wersji przeznaczonej na rynek amerykański (nie wiadomo czy pojawi się w Europie). Na jego pokładzie znajdziemy między innymi:

  • wyświetlacz 5,7″ 1280 x 720 pikseli,
  • ośmiordzeniowy procesor 1,2GHz w wersji 3G lub czterordzeniowy procesor 1,4GHz w wersji z LTE,
  • 1GB RAM,
  • 8GB pamięci wewnętrznej,
  • akumulator o pojemności 3000 mAh,
  • rysik Rubberdium Stylus.

Ceny obu smartfonów nie zostały ujawnione.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona