LG G4c oficjalnie – bez rewelacji (i rewolucji)

Kilka tygodni temu koreański koncern zaprezentował swojego tegorocznego flagowca – LG G4. Urządzenie na początku czerwca ma zadebiutować w Polsce w cenie wynoszącej 2599 złotych. Tymczasem w sieci pojawiało się sporo spekulacji dotyczących wersji mini tego urządzenia. Dziś można je uciąć, bowiem G4c został oficjalnie zaprezentowany. Czy faktycznie jest lepszy niż myśleliśmy?

Niestety, ostatnie spekulacje dotyczące G4c nie okazały się prawdziwe. Ostatecznie na jego pokładzie nie znajdziemy aparatu 13 Mpix, a “jedynie” 8 Mpix, natomiast z przodu – 5 Mpix. Telefon został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (HD), a za jego działanie odpowiada czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz (brak informacji odnośnie konkretnej jednostki) z 1GB RAM oraz Android w wersji Lollipop.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na akumulator o pojemności 2540 mAh, LTE oraz 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. G4c pojawi się na półkach sklepowych w trzech wersjach kolorystycznych noszących nazwy: Metallic Gray, Ceramic White i Shiny Gold.

Oprócz G4c firma LG zaprezentowała LG G4 Stylus, czyli tak naprawdę LG G Stylo w wersji przeznaczonej na rynek amerykański (nie wiadomo czy pojawi się w Europie). Na jego pokładzie znajdziemy między innymi:

 • wyświetlacz 5,7″ 1280 x 720 pikseli,
 • ośmiordzeniowy procesor 1,2GHz w wersji 3G lub czterordzeniowy procesor 1,4GHz w wersji z LTE,
 • 1GB RAM,
 • 8GB pamięci wewnętrznej,
 • akumulator o pojemności 3000 mAh,
 • rysik Rubberdium Stylus.

Ceny obu smartfonów nie zostały ujawnione.

Komentarze

 • Mariusz Łukawski

  Nędza :-(

  • Miesiu

   1280 x 720 pikseli za DWA tysiące 600 zł ? To chociaż niech obudowę ze złota zrobią.

   • Kewin Karlos

    To cena za wypasioną wersję.Prezentowane mini będzie tańsze. Jednak nie waż e o ile, bo z tymi bebechami poszarga dobre imię flagowca.

    • Mariusz Łukawski

     Dokładnie tak :-)

 • Życzliwy

  W czym ten telefon będzie lepszy chociażby od taniutkiego LG Spirita? Lepsza kamerka przednia i większa bateria, a cena pewnie razy 2,5…

  • Rob

   Niczym, ……… a nie będzie się różnił nazwą, bo przecież będzie miał super „G4” w nazwie.

   Nie chce mi się powtarzać co sądzę o ostatnich poczynaniach księgowych spod tej marki, ale mogę się z Wami założyć, że to to dalej nie będzie miało nawet obsługi host-a USB.
   G3s i reszta tego nowszego chłamu nie ma host USB i nie ma mowy nawet o podpięciu „pendraka”.

   Na dzień dzisiejszy w moim rankingu lądują już obok samsunga.
   Nie widzę sensu dalszego wypatrywania od nich przyzwoitego modelu do 1200 pln, a wydawanie więcej na taki gadżet (bez względu na hardware) nie ma >dla mnie < najmniejszego sensu.

   PS. Tak wiem, że można od nich jeszcze kupić „starego” G2, ale chyba coś tu jest nie tak, że to kolejny „mini” jak mniemam w cenie G2, który wygląda obok niego jak jakiś żart marketingowca/księgowego.

 • Kolejny średniak z nieciekawą specyfikacją. Podobnie jak kiedyś Samsung firma spod znaku dwóch wielkich liter (nie ukrywam, że nie lubię) zawzięcie mnoży byty delikatnie zmieniając detale. W tym konkretnym wypadku powstanie pseudo G4 ma umocowanie w potrzebach klientów którzy dysponując skromniejszym portfelem mogą się pochwalić znajomym “wiesz, kupiłem sobie G4” ;). Osobiście uważam obie konstrukcje tzn. flagowca i jego makietę ;) za nieciekawe. Oferta rynkowa jest tak różnorodna ,że bez trudu znajdziemy modele atrakcyjniejsze cenowo i sprzętowo. A co do samych dużych literek ? Najwłaściwsze jest hasło “Never again LG” ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona