Ważne

Czy LG G4 Mini będzie lepszy niż myśleliśmy?

LG G4 był bez wątpienia jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości rynku mobilnego. Teraz, już jakiś czas po premierze flagowca, Koreańczycy zamierzają wprowadzić do oferty jego pomniejszony wariant. Wersja Mini, bo o niej mowa, będzie lepsza, niż mogliśmy przypuszczać z wcześniejszych przecieków.

LG G4 Mini pojawił się w bazie węgierskiego oddziału Vodafone. Oczywiście smartfon został sklasyfikowany przez operatora pod literką M, co oznacza modele ze średniej półki. W dodatku ostatnie informacje na temat jego specyfikacji napawają optymizmem.

W rodzinie G Mini w końcu szykują się zmiany, a zasłużone układy Snapdragon 400 nie trafią już do nowego urządzenia od LG. Na szczęście producent ma postawić na znacznie szybszego Snapdragona 615. W połączeniu z 2 GB pamięci operacyjnej, wydajność i płynność powinna być zadowalająca.

Sam ekran raczej nikogo nie zaskoczy. 5 cali, matryca w technologii IPS TFT, rozdzielczość HD – takie parametry cechują obecnie prawie każdego “średniaka”. Jednak wyróżnikiem LG G4 Mini może być aparat 13 Mpix, wzbogacony o optyczną stabilizację obrazu.

Jak przystało na przedstawiciela rodziny G4, nowy smartfon od LG  otrzyma skórzaną lub plastikową klapkę. Wygląd również będzie nawiązywał do flagowego modelu. Niestety, zagadką dalej pozostaje cena urządzenia.

LG G4 MiniJeżeli spełni się nawet większość obecnych przecieków, LG G4 Mini może stać się jedną z ciekawszych propozycji na średniej półce cenowej. Zobaczymy jednak, jak Koreańczycy wycenią swoją nowość. Tego dowiemy się na pewno już w czerwcu, podczas oficjalnej prezentacji.

Komentarze

 • Pawel

  Dlaczego w tej ofercie G3s jest taki drogi.
  Pewnie koło 1100 złotych, tyle co P8 Lite i A3.

  • maxiges

   Dlatego że to raczej jest jakiś render z painta
   Jak G4mini będzie mieć 2 gb ramu i cenę ok 800 zł to przesiadam się z G2 mini na G4 mini

   • Pawel

    No trochę to zalatuje paintem. Na początek nie nastawiałbym się na mniej niż 1100. Ale za pół roku powinno Ci się bez problemu udać. Pozdrawiam!

   • PikaKnight

    Jak taka specyfikacja + będzie w cenie g2mini to też wymieniam :)

  • May Czos

   To nie jest cena.

   1100zł? Zapomnij? Flagowa nazwa i nie najgorsze parametry to znakomite powody do podbicia ceny. Wg mnie na starcie będzie kosztować minimum 1500zł. Mam nadzieję, że do kamery wsadzą oprogramowanie o obróbkę z G4.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona