Ważne

Samsung Galaxy S6 Active na pierwszych zdjęciach

Samsung przyzwyczaił już nas od dwóch lat, że zawsze obok standardowej wersji swojego flagowca, wypuszcza wariant stworzony do zadań specjalnych. Nie inaczej będzie w przypadku Galaxy S6. Możemy śmiało powiedzieć, że edycja Active niedługo zostanie oficjalnie zaprezentowana. 

Samsung Galaxy S6 Active stał się bohaterem nowych zdjęć. Ewidentnie widać, że mamy do czynienia ze wzmocnioną wersją flagowca z Korei, która według dotychczasowych informacji ma wytrzymać bez żadnych uszczerbków upadek z 1,5 metra. Oczywiście ten high-end zaoferuje również wodoodporność (norma IP67), której nie znajdziemy w podstawowej wersji Galaxy S6.

Jak zawsze w przypadku wersji Active, producent zdecydował się na zastosowanie trzech fizycznych przycisków funkcyjnych. Warto wspomnieć również o tym, że głośnik został przeniesiony na tył obudowy. Moim zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie. Na pokładzie nadchodzącej nowości znajdzie się pulsometr, jednak zabraknie czytnika linii papilarnych.

Specyfikacja Samsunga Galaxy S6 Active będzie podobna do tego, co znamy ze standardowej wersji. Exynos 7420, 3 GB RAM, ekran 5,1″ QHD Super AMOLED, aparaty 16 oraz 5 Mpix oraz 32 GB pamięci wbudowanej (i prawdopodobnie slot na karty microSD). Największym pozytywnym zaskoczeniem będzie bateria. W tym przypadku ma mieć pojemność 3500 mAh – w połączeniu z energooszczędnymi podzespołami pozwoli na długi czas pracy.

Samsung Galaxy S6 Active

Premiera Samsunga Galaxy S6 Active zapewne odbędzie się w czerwcu lub jeszcze pod koniec tego miesiąca. Zobaczymy, czy i kiedy ten wzmocniony flagowiec trafi do Polski. Patrząc na jego poprzednika, możliwe, że oficjalna premiera w naszym kraju odbędzie się dopiero po kilku miesiącach od światowej.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona