Ważne

Samsung Galaxy S6 Active otrzymał certyfikat Bluetooth

Od dwóch lat Samsung regularnie wypuszcza wzmocniony wariant swojego flagowca, który zawsze nosi miano Active, Wkrótce poznamy podobną wersję Galaxy S6. Dziś dowiedzieliśmy się, że model ten otrzymał certyfikat Bluetooth, co oznacza, że jego premiera jest całkiem blisko. Co o nim wiemy?

Wnętrze Samsunga Galaxy S6 Active, względem standardowej edycji, nie będzie się różnić. Podobnie jak w oryginale, Koreańczycy zdecydują się na montaż 64-bitowego procesora Exynos 7420, który na chwilę obecną jest najmocniejszym układem w smartfonach. Sprawny multitasking ma zapewnić 3 GB pamięci operacyjnej.

Wyświetlacz w SM-G890A będzie mieć przekątną 5,1 cala, rozdzielczość QHD i zostanie wykonany w technologii Super AMOLED. Przejdźmy jednak do ważniejszej sprawy, mianowicie baterii. Według wszystkich przecieków oraz plotek, Samsung zamontuje w Galaxy S6 Active spore ogniwo o pojemności 3500 mAh. Uważam, że w połączeniu z energooszczędnym SoC oraz ekranem OLED powinno zapewnić bardzo dobry czas pracy, czyli ok. 5-7 godzin na ekranie.

Jednak główną zaletą Active musi być wzmocniona obudowa. Nie inaczej będzie w tym przypadku: nowa wersja S6 będzie wodo- oraz pyłoodporna, a także będzie mogła przetrwać upadek z 1,5 metra. Ze względu na taką wytrzymałość, SM-G890A trochę przybrał na gabarytach. Jego wymiary wynoszą: 73,6 x 146,9 x 8,8 mm (dla porównania zwykły wariant flagowca 70,5 x 143,4 x 6,8 mm).

Samsung Galaxy S6 Active

Myślę, że Samsung Galaxy S6 Active zostanie zaprezentowany szerszej publiczności w maju lub czerwcu. Jednak nadal nie możemy być pewni jak szybko ten wytrzymały flagowiec trafi do Polski. Jestem ciekawy czy ktokolwiek wypuści równie wytrzymały smartfon z najwyższej półki.

Komentarze

  • miku666

    tera mam nokię 1520 przesiadłem się z ASUS ZENFONE 6 i z nokia poczekam aż się pojawi 6 calowy s6 czyli mega 3 he he

  • Łukasz

    Tylko Jak wygląda wodo i pyłoodporny smartfon od smasunga a jak od np:sony chociaż ten S6 na zdj to jako-tako

  • Marcin Wojciechowski

    Byłbym zainteresowany zakupem tego modelu. Jestem ciekaw czy obudowa będzie klasycznie rozbieralna czy znów jakieś idiotyczne unibody. Lubię wiedzieć co mam w środku i co się dzieje z baterią – ot takie staroświeckie podejście do sprawy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona