Ważne

Pierwszym tabletem HTC po latach będzie produkt z niższej półki?

Upleaks, Onleaks i innego tego typu konta na portalach społecznościowych i mikroblogowych to dla nas bardzo cenne źródła informacji. Wielokrotnie publikowali „przecieki”, które jakiś czas później okazywały się jak najbardziej prawdziwe. Dziś dzięki jednemu z nich dowiedzieliśmy się, że HTC może wreszcie wrócić na rynek tabletów z własnym urządzeniem. W dodatku jeszcze w tym kwartale.

Dotychczas wiele mówiło się o tym, że tajwański koncern wreszcie, po kilku latach od premiery modeli Flyer i Jetstream, zaprezentuje nowy tablet. Poniekąd ziściło się to w zeszłym roku, gdy zadebiutował Nexus 9, aczkolwiek trzeba pamiętać, że nie jest to sprzęt bezpośrednio HTC, a powstały przy współpracy z Google. Dziś dowiedzieliśmy się, że tablet HTC, który ma ujrzeć światło dzienne w jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku, ma być budżetową propozycją. Jego nazwa kodowa to HTC H7.

Właściwie całego newsa można zawrzeć w kilku słowach opublikowanych kilka chwil temu na Twitterze:

https://twitter.com/upleaks/status/598395688259489792

Warto jednak przypomnieć informacje sprzed kilku tygodni, w których dowiedzieliśmy się, że urządzenie ma bazować na Nexusie 9 – ma oferować prawdopodobnie podobne parametry techniczne, a całość ma zostać zamknięta w obudowie o podobnych wymiarach. Trudno zatem nie odnieść wrażenia, że producent może mieć w zanadrzu dwa urządzenia.

Dopóki HTC H7 oficjalnie nie zadebiutuje na rynku trudno prorokować czy będzie miało szansę zaistnieć wśród większej grupy odbiorców. Mam jednak nadzieję, że skoro ma to być urządzenie low-endowe, to HTC nie popełni tego samego błędu, co w przypadku wspomnianych już Flyer i Jetstream, których cena była ustalona na nieakceptowalnie wysokim poziomie (nawet jak na tamte czasy).

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona