Ważne

LG zapowiada aktualizację serii G Pad do Androida Lollipop

O ile poszczególne telefony sukcesywnie otrzymują aktualizację do Androida Lollipop, tak tablety zepchnięte zostały na dalszy plan. W przypadku LG mogliśmy się cieszyć z wydania wersji oznaczonej numerkiem 5.0 dla LG G3 w Polsce jako pierwszym kraju na świecie – to niewątpliwie był powód do zadowolenia (choć opinie użytkowników były skrajne). A tablety z serii G Pad wciąż nie działają pod kontrolą najnowszej wersji systemu. Wkrótce ma się to zmienić.

Koreański koncern poinformował dziś, że niebawem zacznie aktualizowanie tabletów do Androida 5.0 Lollipop. Co ważne, nie tyczy się to najnowszej serii, która zawierała trzy produkty: G Pad 7.0, G Pad 8.0 i G Pad 10.1, ale również LG G Pad 8.3 – z końcówki 2013 roku, co bardzo cieszy.

Z aktualizacji będą mogli się cieszyć w pierwszej kolejności mieszkańcy Korei, natomiast jakiś czas później najprawdopodobniej Android Lollipop trafi również na sprzęt zakupiony przez pozostałych mieszkańców naszego globu, w tym Polaków.

Na dniach na pierwszy ogień aktualizacyjny pójdzie G Pad 8.0, pod koniec miesiąca G Pad 7.0 i G Pad 10.1, natomiast w połowie kwietnia – G Pad 8.3.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona