Ważne

Microsoft rozszerzy portfolio tabletów Surface o 10,6-calowy model?

Chyba się ze mną zgodzicie, że dotychczasowe tablety Microsoftu były drogie, przez co niewielu “Kowalskich” mogło sobie pozwolić na wejście w ich posiadanie. Co więcej, 12-calowy wyświetlacz w ostatniej generacji, choć oferujący dużą przestrzeń roboczą, paradoksalnie dla wielu wciąż jest po prostu za duży jak na tego typu sprzęt. Piszę o tym nie bez powodu. Z najnowszych informacji opublikowanych przez Digitimes wynika, że koncern z Redmond ma w planach powrót do 10,6-calowego Surface’a.

Jak przystało na serię Surface, także nadchodzący, mniejszy przedstawiciel, ma być urządzeniem dwa w jednym, czyli tabletem z nóżką skrywaną w tylnej obudowie i klawiaturą. Nie jest jasne czy produkt ten będzie sprzedawany w zestawie z rysikiem, ale jeśli Microsoft będzie chciał zrobić choć jednego przedstawiciela serii Surface bardziej przystępnego cenowo, raczej bym się go nie spodziewała.

Niemniej, aktualnie to wyłącznie wstępne spekulacje, które mogą, ale nie muszą okazać się prawdziwe. Póki co mamy pewność, że Microsoft nie zamierza rezygnować z produkcji swoich tabletów, zwłaszcza, że w ostatnim czasie zaczęły przynosić zyski. Wkrótce spodziewamy się premiery Surface Pro 4 (12″). 10,6-calowy Surface, jeśli faktycznie powstanie, ma zadebiutować w późniejszych miesiącach 2015 roku, oczywiście z Windowsem 10 na pokładzie. Co więcej, mówi się, że ma być przedstawicielem sprzętu sprzedawanego w cenie do 300 dolarów.

W tym miejscu przypomnieć trzeba, że w swojej historii producent miał już tablety z tą przekątną ekranu – Surface pierwszej i drugiej generacji. Jak zapatrywalibyście się na powrót tej przekątnej do serii Surface?

Komentarze

 • Metek

  Pani redaktor, przeciętny Kowalski aż tak biedny nie jest, co więcej, często woli wydać więcej na porządny sprzęt (zgodnie z regułą “raz a porządnie”). On po prostu nie wie o istnieniu MS Surface’a, bo wchodzi do elektromarketu i patrzy co jest i za ile i Surface tam nie znajdzie… :) Wg mnie Surface powinien być w co najmniej 2 przekątnych jednocześnie (10″ i 12″), a wersja z atomem 8″ i 10″ i 2-3GB ramu (jako ta budżetowa) i by zapełnili wszystkie luki :) Ale przede wszystkim niech je wprowadzą do PL, bo bez tego Wasze newsy nie są potrzebne.

  • Chciałabym, żeby było tak, jak piszesz. Niestety, wśród Czytelników najczęściej panuje zasada kupowania jak najtańszego sprzętu, a nie właśnie “raz a porządnie”.

   • Metek

    no cóż, może się kiedyś zlitują i dadzą nam oficjalną dystrybucję do Polski. Wtedy ceny spadną, zainteresowanie wzrośnie. Przed chwilą obejrzałem Surface na pewnym portalu aukcyjnym i najtańszy Pro3 z i3, 4GB ram i 64GB dyskiem jest za… 3,8koła (mówię o nowym) – to stanowczo za dużo…

  • Egzo

   Tylko po co szpecić już dopiero co wyrobioną markę Surface jak zawsze można zbudować coś na bazie Noki Lumii 2520 tylko że z procesorem x86 i pod marką Lumia. Gdyż jeżeli Microsoft zamierza zrobić tańszą wersję Surface lecz z tą samą drogą obudową to na czym zaoszczędzą aby cena była przystępna? i czy wówczas ten tablet będzie miał sens?

   • Metek

    W sumie mogliby, tylko marka Lumia jako tablety jest trochę spalona… 2520 to była porażka sprzedażowa…

    • Egzo

     Porażka sprzedażowa oznacza że nie był popularny a bynajmniej mało osób się zraziło, czyli byłoby trzeba wszystko od nowa zaczynać marketing i w ogóle. Nokia Lumia 2520 nawet fajnie wyglądała, z procesorem x86 i rozsądną ceną znalazłaby większą ilość odbiorców i być może pomogłaby całej serii Lumia.

     • dafuq

      (Sprawdź w słowniku co znaczy bynajmniej)

     • Egzo

      Jakoś nie wiem czemu mi się myli :P

     • Metek

      ale nie pomogła… Zbyt wielu ludziom się kojarzy z brakiem możliwości odpalania aplikacji pulpitowych i ograniczeniami. Wyglądała fajnie, była całkiem funkcjonalna, tylko przekaz zawiódł… IMO lepiej by było zrobić słabsze/mniejsze a przy tym tańsze surface’y niż tablety lumia lub stworzyć nową serię, na budżetowce a Surface zostawić jako te premium ;)

 • dafuq

  Jeżeli nie będzie rysika to niech to nazwą Surface 3, a nie Surface Pro 4.

  ~ Napisano z Surface Pro (1)

 • mały kazio

  Przekątną taką niech ma, ale żeby proporcje były 4:3 i rysik w komplecie.

 • lomax

  Surface pro jest naprawdę świetnym sprzętem ale totalnie zepsuli sprawę klawiatury – jedynie thinkpad helix i thinkpad yoga dają laptopową pracę

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona