Asus Transformer Pad TF300T z kolejnymi łatkami

asus transformer pad tf300t łatka

Posiadacze tabletów Asusa nie mogą narzekać na brak wsparcia od producenta od strony oprogramowania. Co chwilę różne modele otrzymują kolejne aktualizacje systemu operacyjnego, mające wpłynąć na przyjemność płynącą z korzystania z nich. Jednym z dopieszczanych tabletów jest hybryda Asus Transformer Pad TF300T. Najpierw cieszył się z trzech łatek na Androidzie 4.0 (1, 2 i 3), później otrzymał aktualizację do Androida Jelly Bean, jako jeden z pierwszych produktów (dostępna również w Polsce), teraz producent aktualizuje i łata jego firmware.

Tym razem mamy do czynienia z aktualizacją oprogramowania oznaczoną numerkiem 10.4.2.13, bazującą oczywiście w dalszym ciągu na Androidzie 4.1.1 Jelly Bean. Jej głównym zadaniem ma być zwiększenie stabilności działania tabletu oraz wpłynięcie na wydajność oferowaną przez sprzęt z Tegrą 3.

Aktualizacja jest dostępna w trybie OTA (over the air), aczkolwiek na pierwszy ogień powędrowali użytkownicy tabletów w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo kiedy trafi do Polski, ale znając tajwański koncern, nie powinno to potrwać zbyt długo. Aktualizacja jest dostępna również w Polsce – dzięki za info!

Jeśli Wasz Asus Transformer Pad TF300T nie poinformuje automatycznie o możliwości dokonania aktualizacji, zajrzyjcie do ustawień. Być może nowa wersja firmware już tam na Was czeka.

źródło

Komentarze

 • Bartek

  Pierwsze zdanie nie jest prawdą jeżeli mamy na myśli np. Transformera Prime :]

   • Bartek

    Jeśli ponad 3 m-ce od ostatniej aktualizacji to nie jest dużo (w porównaniu z innymi tabletami Asusa, podkreślam) to ok, mogę być ogrodnikiem :)

    • Jasne, że trzy miesiące, to dużo, ale nie możesz powiedzieć, że Asus całkowicie olał użytkowników Prime’a. Gdyby tak było, w ogóle by go nie aktualizował ;-) A przecież niebawem dostanie Jelly Bean.

     • Bartek

      Niestety co do JB to zdania są podzielone a informacje są sprzeczne w kwestii czy w ogóle go dostanie, pomimo tego, że oficjalnie go kiedyś zapowiedzieli.

     • maciekson

      @Bartek skąd masz takie informacje? Dlaczego miałby nie dostać?

  • Kerhold

   Zgadzam się. Niby miał być JB, ale ani widu ani słychu. A szkoda. Następny tablet będzie z W8 lub IOS. Ta fragmentacja Androida coraz bardziej mi przeszkadza. To już jakiś chińskie rozwiązania coraz częściej są z JB, a ASUS nie jest w stanie przygotować wersji dla najbardziej oczekiwanego produktu zeszłego roku? Słabo.

 • IGI

  Zaktualizowałem i …… naprawdę chciałbym wiedzieć co się zmieniło.

 • powell

  Aktualizacja była w Polsce dostępna już wczoraj.
  Niestety, po aktualizacji mój TF300T zaczął się zachowywać gorzej niż po pierwszej łatce do Jelly Bean. M.in. znowu wróciły crashe Gmaila, które nie występowały w JB, a w ICS były nagminne.

 • g

  hmm a umnie w sprawie aktualizacji cisza również tej do JB. Opcja sprawdź aktualizację jest niedostępna. Namieszałem coś?

  • Andrzejbzyku

   Tak, musisz zresetowac dane procesow dmc client i cmc client i wymusic ich wylaczenie i wtedy jeszcze raz wejdz i opcja szukania aktualizacji będzie aktywna

   • g

    Dziękuję bardzo :)

  • asign

   A u mnie ani widu ani słychu update’u. Ani JB ani poprawki. Zatrzymanie procesów nic nie pomaga. Czy naprawdę wersje z 3g są tak ciężkie do aktualizacji dla Asusa? Mam tf300tg.

 • Leniu

  Potwierdzam. Aktualizacja jest dostępna w Polsce.

 • Andrzejbzyku

  Po aktualizacji. W trybie portretowym jak sie wieszalo przewijanie ekranow glownych tak sie wiesza nadal. ;)

 • mako

  Ja juz mam tf 300 jest super brawo Asus!!!!!!

 • Jarek

  Mam transformery już pd ponad roku obecnie TF201, wcześniej TF101 i powiem tyle – jedno naprawią drugie popsują tymi swoimi aktualizacjami. Tak samo jeśli chodzi o sprzęt – co z tego, że mieli pierwsi tegre 3 na pokładzie jak nie przetestowali produktu przed wypuszczeniem na rynek – patrz kiepski zasięg wifi, nie działający GPS w TF201, czy restarty TF101 zaraz po wyjęciu z pudełka. Dla mnie osobiście jako klienta ta firma już nie istnieje.

  Posta tego piszę z ultrabooka samsunga. :-)

 • kat

  U mnie ta aktualizacja przyniosla mi sprzet idealny. Zadnych lagow zadnych zaciec. Przewijanie plynne jak palcem po masle. Nawet w trybie portretowym pranie nie ma laga. Skonczylo sie oczekiwanie na otwarcie menu na glownym ekranie. Zadnych zaciec w przegladarce. Dla mnie bajka.
  177 aplikacji optymizowalo. 5 ekranow zapchanych widzetami.
  Jesli tylko bateria bedzie trzymac dobrze to bedzie tablet idealny.

 • powell

  No i co, malkonenci?
  Asus wydał poprawkę z JB dla TF201, wyda prawdopodobnie na inne swoje tablety.
  Wszystkie nowe wersje powstają BARDZO szybko, szczególnie w porównaniu do innych marek tabletów i smartfonów. Tylko się cieszyć, a nie wieczne narzekać, jak to w Polsce. :/

  Może tak na Facebooku Asusa napisać coś pozytywnego ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona