Asus Padfone 2 będzie miał czterordzeniowy procesor - Tabletowo.pl

Asus Padfone 2 będzie miał czterordzeniowy procesor

Asus już od pierwszych chwil obecności na rynku tabletów cudował z hybrydami. Na początku poznaliśmy rozsuwany tablet Eee Pad Slider i sprzęt z odpinaną klawiaturą: Eee Pad Tranformer (i kilka kolejnych generacji tego urządzenia), później tajwański koncern zaskoczył nas nietypową ideą jeszcze innego hybrydowego sprzętu. Mowa o Asusie Padfone, bardzo ciekawym produkcie, który jest smartfonem zamieniającym się, przy użyciu zewnętrznych akcesoriów, w tablet (dzięki Padfone Station) i netbooka (dzięki klawiaturze). Nie od dziś wiemy, że Asus pracuje już nad drugą generacją modelu. Dziś w sieci pojawiły się pierwsze szczegóły dotyczące jego prawdopodobnych parametrów technicznych.

Asus Padfone pracuje dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon S4 8260A o częstotliwości taktowania 1,5 GHz; w przeprowadzonym przeze mnie teście w AnTutu uzyskał wynik 6321 punktów. Jest to o tyle istotne, że w internecie pojawił się między innymi wynik uzyskany przez jego następcę – 13950. Wynika z tego oraz pozostałych wieści, które znalazły się dziś w sieci, że Padfone 2 będzie oferował czterordzeniową jednostkę centralną. Będzie nią najprawdopodobniej również procesor pochodzący ze stajni Qualcomma – Snapdragon S4 Pro APQ8064.

Urządzenie na chwilę obecną pracuje pod kontrolą Androida 4.0.4, jednak można się spodziewać, że w momencie premiery będzie oferował najnowszą – na tamten moment – wersję systemu operacyjnego Google. Jeśli informacja o rynkowym debiucie modelu pod koniec 2013 roku się potwierdzi, może wchodzić w grę nowsza wersja niż 4.1 Jelly Bean.

Warto przypomnieć, że pierwsza generacja Asusa Padfone została zaprezentowana pod koniec czerwca ubiegłego roku, jednak dopiero na targach MWC 2012 w Barcelonie w lutym doczekała się ostatecznej, oficjalnej premiery; w dodatku po wielu modyfikacjach. Możliwe, że podobnie będzie w przypadku jego następcy. Być może poznamy go już na początku przyszłego roku, by do sprzedaży wszedł dopiero pod koniec roku – zgodnie z tym, co jakiś czas temu przekazał CEO Asusa. Jak będzie – przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

Tabletowo.pl Asus Padfone 2 będzie miał czterordzeniowy procesor Asus Nowości Plotki / Przecieki

Jako że chińskie krzaczki z powyższego screena niewiele nam mówią, spójrzmy na ich polskojęzyczne odpowiedniki:

Nazwa urządzenia: PadFone 2
RAM: 3326
CPU całość: 4752
Grafika 2D: 291
Grafika 3D: 1224
Baza danych IO: 485
Zapis na SD: (1.61MB/s) 16.1
Odczyt z SD: (21.5MB/s) 215
Częstotliwość CPU: 1512MHz

Tabletowo.pl Asus Padfone 2 będzie miał czterordzeniowy procesor Asus Nowości Plotki / Przecieki

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona