Ważne

Asus pracuje nad hybrydą Padfone 2 4G?

asus padfone 2 4g

Asus Padfone niewątpliwie należy do najciekawszych urządzeń elektronicznych, które możemy znaleźć na rynku (no dobra, może przesadziłam, jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży ani w Ameryce, ani w Europie). Jego sercem zawierającym procesor jest smartfon, który można włożyć we wnękę tabletu, do niego natomiast podłączyć stację dokującą. I żeby jeszcze tego było mało, połączenia telefoniczne można wykonywać przez stylus dołączany do zestawu, pełniący funkcję słuchawki Bluetooth – bajer; pamiętam jak dziś zdziwienie wszystkich, jak na konferencji w Barcelonie Jonney Shih zadzwonił z takiego akcesorium do przedstawiciela firmy Qualcomm… Ale do rzeczy. W sieci pojawiły się dziś informacje, jakoby Asus miał pracować nad kolejną generacją hybrydy, Asusem Padfone 2 4G.

Slajdy, które widzicie w tym wpisie, pochodzą z prezentacji przygotowanej przez Asusa. Z jednego z nich teoretycznie wynika, że tajwański koncern ma w rękawie kolejnego asa: Padfone 2 4G. Specjalnie użyłam słowa “teoretycznie”, bo:
– po pierwsze: Asus zapowiadał, że Padfone z LTE 4G zadebiutuje na rynku później niż wersja bez tej łączności, a dokładniej mówiąc – w trzecim kwartale. I to też właśnie może oznaczać pojawienie się na slajdzie “Padfone2 4G”;
– po drugie: nie podoba mi się zapis nazw obu urządzeń “Padfone1” i “Padfone2”. Gdyby miała to być kolejna generacja tego urządzenia, pierwsza by była po prostu “Padfone”, druga “Padfone 2” – ale może się mylę…;
– jeśli znajdziecie jakieś “po trzecie” chętnie się z tym zapoznam w komentarzach poniżej.

Wcale bym się jednak nie zdziwiła, gdyby faktycznie okazało się, że Asus już rozpoczął prace nad kolejną generacją swojej hybrydy. Patrząc na poczynania związane z kilkoma wersjami tabletów, do których można podłączyć stacje dokujące (Transformer, Transformer Prime, Transformer Pad 300, Transformer Pad Infinity 700…), jest to całkiem prawdopodobny scenariusz.

Z poniższego slajdu natomiast dowiadujemy się, że Asus sprzedał w ciągu drugiego kwartału ubiegłego roku jedynie 400 tysięcy sztuk tabletów, a w analogicznym okresie roku bieżącego zamierza ten wynik potroić – tajwański producent przewiduje, że sprzeda 1,2 mln urządzeń.

tablety asus 2012

źródło

Komentarze

 • uze

  Bardzo mnie ten sprzęt interesował, ale nie mogłem się doczekać i w końcu kupiłem lapdocka do Motoroli. Mogli go wcześniej wypuścić, teraz to chyba na kolejną generację będę czekał. Ale trzymam kciuki za takie hybrydy, bo ma to sens, mały ekran w kieszeni, a duży w torbie, gdzie czeka aż będzie potrzebny by skorzystać z wygody pracy na duzym ekranie. Lapdock jednak trochę,mniej poręczny od Padfone..

 • uru28

  Początkowo idea takiej “matrioszki” bardzo mi się spodobała,ale….uszkodzenie któregoś z portów= nie ma telefonu,nie ma tabletu….kradzież czy zgubienie telefonu, to samo…Chyba bardziej bym wolał tablet z gniazdem na sim w torbie+ stylus do rozmawiania(wybieranie numerów/kontakty głosowo)

  • uze

   Są zestawy bluetooth przypominające stare, małe telefony. Od biedy nada się do takiego korzystania z tabletu, ale to w końcu dodatkowy moduł załączony, i pewnie trochę skróci czas pracy, według mnie hybryda lepsza, bo nie zużywa dwóch baterii na raz.

   W końcu nie codziennie w tym kraju kogoś bandyterka okrada. Uszkodzenia portów raczej podchodzą pod gwarancję. Mi wymienili microusb razem z płytą w starym Samsungu…

 • jaca

  a orientujecie się może czy konkurencja przymierza się do produkcji tego typu urządzeń? bo niby wielki asus tutaj stworzył piękne dzieło ale wiemy że always innovating ze smartbookiem i motorolla atrix z lapdockiem były wcześniej. poza tym mam laptopa asusa i jakość wykonania stoi pod dużym znakiem zapytania. natomiast sgs2 od samsunga jest dopieszczona w każdym calu (np słuchawki zaje*iste do kompletu z resztą) i przyznam że wolałbym taką hybrydę od samsunga :] albo od apple (!)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona