HP też ma hybrydowy tablet 11,6″ z Windows 8: Envy x2

image

Każde targi technologiczne niosą ze sobą mnóstwo premier nowego sprzętu. W Berlinie na trwających IFA 2012 poznaliśmy już nowości od Samsunga: Galaxy Note 2, Ativ Tab, Smart PC i Smart PC Pro, Sony: Xperia Tablet S i VAIO Duo 11 oraz Toshiby: Satellite U920T. Przyszła pora na HP, firmę, która pozazdrościła pozostałym producentom tabletowych hybryd w ofercie. Poznajcie HP Envy x2 – urządzenie z 11,6-calowym ekranem i klawiaturą.

Najnowszy sprzęt Hewlett Packard pracuje w oparciu o Windows 8, a za jego działanie odpowiada procesor Intela z rodziny Clover Trail. HP Envy x2 posiada ekran IPS o przekątnej 11,6″, rozdzielczości 1366 x 768 pikseli oraz jasności wynoszącej 400 nitów, NFC, wsparcie dla rysika, głośniki wykorzystujące technologię Beats Audio oraz aluminiową obudowę o grubości 8,5 mm. Na jego pokładzie znajdziemy także aparat o rozdzielczości 8 Mpix, slot kart microSD oraz 64GB pamięci wewnętrznej.

Stacja dokująca dołączana do zestawu posiada klawiaturę QWERTY, dwa porty USB, wyjście HDMI, pełnowymiarowy slot kart SD oraz akumulator.

Najistotniejsze kwestie, takie jak cena i data premiery HP Envy x2, nie zostały ujawnione. Możemy się jednak spodziewać, że na rynku zadebiutuje w okolicach połowy czwartego kwartału 2012 roku.

image

źródło

Komentarze

  • barwniak

    Taka rozdzielczość to jest w wielu tanich netbookach. Niestety hybrydy z win 8 przejmą ją w 2012/2013. Może 2014 da jakiś powiew świeżości wraz z układami x86 w 16nm i ARM w 20nm.

  • n.

    prosilbym o korekte tego…

    “…aluminiową obudowę o grubości 8,5 mm.”

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona