Ważne

Sony prezentuje VAIO Duo 11: 11,6-calowy ekran Full HD, Windows 8 Pro i rysik

Nie musieliśmy długo czekać na oficjalną premierę hybrydowego komputera o nazwie Sony VAIO Duo 11. Przed kilkoma minutami zakończyła się konferencja prasowa, na której to ciekawe urządzenie ujrzało światło dzienne. Podczas konferencji prasowej ujawniono, że Sony VAIO Duo 11 pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 8 Pro i został wyposażony w pojemnościowy, wykrywający nacisk ekran dotykowy ze wsparciem dla rysika. Dzięki tej funkcji, użytkownicy mogą robić odręczne notatki, rysować, tworzyć listy, a nawet – przy pomocy odpowiedniego oprogramowania – arkusze kalkulacyjne i wykresy.

Specyfikacja Sony VAIo Duo 11 obejmuje 11,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z panelem OptiContrast, procesor Intel Core i3, i5 lub i7, 4GB lub 8GB pamięci operacyjnej RAM, dysk SSD 128GB lub 256GB, chip NFC pozwalający na dokonywanie płatności zbliżeniowych i łatwe parowanie z akcesoriami, odbiornik GPS i aparat cyfrowy z funkcją nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości. Całość mierzy 17,85 mm grubości (z wsuniętą klawiaturą) i waży 1,3 kg.

Technicznie rzecz biorąc, Duo 11 nie jest tabletem internetowym, a komputerem. Podobnie jak reszta działających pod kontrolą systemu Windows 8 Pro urządzeń, wewnątrz jego obudowy kryją się podzespoły, których nie powstydziły się wysokiej klasy laptop. Jednakże wysuwana klawiatura QWERTY i ekran dotykowy sprawiają, że można zakwalifikować go jako tablet. Stąd nazwa: Sony VAIO Duo 11, czyli 11,6-calowy komputer o podwójnej naturze. Sony planuje wprowadzić urządzenie na rynek pod koniec października.

via The Verge

Komentarze

 • Siara

  Co będzie odpowiadało za grafikę? Zintegrowana grafika Intela czy coś innego? Strzelam, że na premierę cena w PL 3999zł.

  • Andrzejbzyku

   na rynku już były takie urządzenia do siódemki, dell inspiron duo, lenovo s10-3t… nic nowego. Te modele prezentowane obecnie mają lepsze bebechy, ale tamte kosztowały mniej niż tablety mając w sobie atoma. Jeżeli obecne tablety z atomem będą kosztować powyżej 2000zł to będzie uwstecznienie ceny do parametrów, bo na tamte urządzenia też wgra się win8 i chodzi on całkowicie normalnie. Tyle, że zarówno della, jak i lenovo kupimy teraz za 1500zł. ;)

 • uze

  Jeśli będę chciał w przyszłości wymienić kompa, to już wiem co zastąpi mi Tablet PC ThinkPada :) Jako laptop ten sprzęt mi się bardzo podoba. Co nie zmienia faktu, że odkąd mam mały tablet, to laptopa zostawiłem na biurku i w ogóle go nie traktuję jak sprzęt przenośny, w przeciwieństwie do Taba, którego mam zawsze ze sobą :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona