Ważne

Sony Xperia Tablet S oficjalnie: Tegra 3 i Android 4.0 ICS za 399 dolarów

Rozpoczęły się targi IFA 2012 w Berlinie, a wraz z nimi fala nowych tabletów internetowych. Jako pierwsze swoje produkty zaprezentowało Sony: na oficjalnej konferencji prasowej światło dzienne ujrzały modele Sony Xperia Tablet S i VAIO Duo 11. Pierwszy z nich jest wyjątkowo interesującym urządzeniem pracującym w oparciu o system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Poza kosmetyczną zmianą nomenklatury (wcześniej tablet znany był jako Sony Xperia), wszystkie dotychczas zebrane informacje potwierdziły się. Choć na oficjalną specyfikację przyjdzie nam poczekać kilka godzin, już w tym momencie możemy powiedzieć, że nie różni się ona od tej, z którą zapoznaliśmy się kilka tygodni temu. Konfiguracja techniczna Sony Tablet S obejmuje 9,4-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, nietypową, wodoodporną obudowę, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich (aktualizacja do 4.1 Jelly Bean zostanie udostępniona, gdy producent zoptymalizuje swoje aplikacje) i port podczerwieni do sterowania wybranych modeli telewizorów z serii Sony Bravia, a także pełnowymiarowy czytnik kart pamięci SD, aparat cyfrowy 5 Mpix, kamerę internetową 1 Mpix, GPS, Bluetooth 3.0 oraz akumulator o pojemności 6000 mAh.

Co ciekawe, podczas konferencji prasowej przedstawiciel Sony skupił się nie na mocy drzemiącej pod maską Tablet S, a oprogramowaniu tabletu. Zainstalowany na urządzeniu Android 4.0 ICS został wzbogacony o kilka dodatkowych funkcji i aplikacji. Do najciekawszych należy “Tryb Gościa” pozwalający na sprecyzowanie, które aplikacje i ustawienia mają być dostępne dla użytkowników (bardzo przydatny dodatek dla wszystkich rodziców, którzy nie chcą narazić się na dodatkowe koszty związane z nieświadomymi zakupami robionymi przez pociechy), pakiet usług Sony (Play Memories, Reader, Music Unlimited, etc) i Small Apps będące skrótami do najczęściej używanych funkcji systemu.

Oprócz samego tabletu, na rynku zadebiutują także akcesoria, których zdjęcia wyciekły do sieci jakiś czas temu. Etui z superlekką klawiaturą i stojak pozwalający na korzystanie z Tablet S w pionie i w poziomie zostały wyceniona na 99,99 dolarów. Poza tymi dwoma, do portfolio dodatków dołączyły tradycyjny stojak (25 dolarów), stacja dokująca z głośnikiem (130 dolarów) i ładowarka (40 dolarów).

Najważniejsze na koniec: Sony Xperia Tablet S zadebiutuje na rynku siódmego września, ale już dziś jest dostępny w przedsprzedaży w trzech wariantach pojemnościowych: 16GB, 32GB i 64GB. Ich ceny wahają się od 399 do 599 dolarów.

via The Verge

Komentarze

 • TheSilencePL

  A wiadomo coś więcej na temat Vaio Duo?

  • pisze się ;-)

   • Tenbiurowiec

    Pani Katarzyno !
    Macie tam na tabletowo, kto zajmuje się Forum ?
    Od kilkunastu dni wypisuję do pani o usunięcie moich ogłoszeń, niestety bezskutecznie !
    Jeśli brak takowej osoby (moderatora forum), lub brak czasu i brak
    możliwości usuwania swoich ogłoszeń przez osbę dodającą, to może ja
    zajmę się tym działem ?

    Jeśli zaś żadna z moich propozycji nie wchodzi w grę, oraz nadal moje ogłoszenia będą figurowały (mimo moich apeli o usunięcie),
    to proszę usunąć WSZYSTKIE MOJE dane rejestracyjne wraz z ogłoszeniami
    całkowice z tabletowo !
    Nie chcę mieć do czynienia z ludźmi, którzy lekceważą innych.

    Z poważaniem
    Tenbiurowiec

 • widz

  biore !

 • JacekPOZ

  Na to czekałem :)

 • mla

  Ciekawe z jakimi modelami tv bedzie działać sterowanie przez podczerwień.?

  • jarekt

   Ze wszystkimi? Jeśli jest nadajnik IR to pewnie można go programować i wystarczy prosta aplikacja potrafiąca uczyć się z pilota lub/i pobierająca infomacje o sterowaniu konkretnych urządzeń żeby powstał wybitnie uniwersalny pilot.

   • jendrush

    :D Pamiętam czasy Palm OS i wczesnego Windows Mobile. Tam praktycznie każdy model miał nadajnik i odbiornik podczerwieni, a bluetooth dopiero co był wprowadzany na rynek.

 • marcin jan

  Aby na pewno 10.1 cala? Poprzednik miał 9 z haczykiem i tyle tabletowo podawalo poprzednio do tego nowego modelu.

  • Pierwotna specyfikacja mówiła o 9,4”, ale później pojawiła się informacja, że tablet ma przekątną 10,1”. Wpis został poprawiony, bo oficjalne źródło mówi o 9,4-calowym ekranie.

 • Derwanow

  http://discover.store.sony.com/tablet/#specs/details
  według tamtejszej specyfikacji Sony Xperia Tablet S ma aparat tylni 8 Mpx.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona