Będą tablety z Windows RT od Asusa, Della, Lenovo i Samsunga. Toshiba odpuszcza - Tabletowo.pl

Będą tablety z Windows RT od Asusa, Della, Lenovo i Samsunga. Toshiba odpuszcza

Tabletowo.pl Będą tablety z Windows RT od Asusa, Della, Lenovo i Samsunga. Toshiba odpuszcza Nowości

Nie od dziś wiemy, że nie wszyscy producenci przedstawią światu własne tablety z Windows RT. Dotychczas były to wyłącznie spekulacje, które ostatecznie zostały potwierdzone. Okazuje się bowiem, że Microsoft faktycznie nawiązał współpracę tylko z kilkoma wybranymi firmami, z którymi wprowadzi na rynek pierwsze urządzenia pracujące pod kontrolą najnowszego kafelkowego systemu koncernu z Redmond.

Wcześniej w sieci pojawiły się informacje, że każdy z producentów elektroniki, zainteresowany Windowsem, mógł sobie wybrać partnera – dostawcę procesorów. I tak, z NVIDIĄ związał się Asus i Lenovo, z Qualcomm – Samsung i HP, natomiast z Texas Instruments – Toshiba. Jak się właśnie okazało, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Mike Angiulo, jeden z przedstawicieli Microsoftu, potwierdził, że w pierwszej kolejności poznamy tablety z Windows RT od następujących producentow: Asusa, Della, Samsunga i Lenovo (czyżby faktycznie szykowana była wersja IdeaPad Yoga z Windows RT?). Team ten w przyszłości może zostać poszerzony o kolejne koncerny.

Jak pewnie od razu zauważycie, w gronie zabrakło kilku znanych firm. Przede wszystkim Acera, ale to nie powinno nas dziwić, zwłaszcza po ostatnich negatywnych wypowiedziach JT Wang o wprowadzaniu na rynek Surface przez Microsoft. Nie ma również HP – firmy, która jakiś czas temu zdecydowała się na skupieniu się na tabletach z procesorami Intela (Windows 8 Pro) zamiast ARM (Windows RT).

Zabrakło również Toshiby, przy której warto się chwilę zatrzymać. Przedstawiciel koncernu, Eric Paulsen, stwierdził, że powodem są opóźnienia w dostawie komponentów, ktore uniemożliwią zdążenie ze stworzeniem produktu z Windows RT na czas. Jednocześnie zaznaczył, że Toshiba cały czas monitoruje rynek i wciąż intensywnie myśli o wprowadzeniu własnego urządzenia z Windows RT.

Premiera pierwszych tabletów z Windows RT, w tym Microsoft Surface, już 26. października. Co ciekawe, z informacji ZDnet wynika, że Microsoft powoli zaczyna myśleć o kolejnej odsłonie swojego systemu, która ma zostać wypuszczona latem 2013 roku. Jego nazwa kodowa w chwili obecnej to, rzekomo, Blue. Można jednak domniemywać, że nie chodzi o nowy system, a aktualizację Windows 8 – dodanie nowych funkcji, usprawnień, itp. – jak ma to miejsce co jakiś czas w Androidzie czy iOS.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona