Lenovo IdeaPad Yoga ostatecznie w dwóch wersjach: z Windows 8 Pro i Windows RT? - Tabletowo.pl

Lenovo IdeaPad Yoga ostatecznie w dwóch wersjach: z Windows 8 Pro i Windows RT?

Tabletowo.pl Lenovo IdeaPad Yoga ostatecznie w dwóch wersjach: z Windows 8 Pro i Windows RT? Nowości Plotki / Przecieki

Początek bieżącego roku przyniósł nam ogrom tabletowych nowości, za sprawą targów CES, MWC i CeBIT. Nie tylko tych, po których od razu można poznać, że to właśnie tego typu sprzęt, ale również – a może przede wszystkim – mnóstwo hybryd. Jedną z nich było urządzenie Lenovo, IdeaPad Yoga, które w sumie może nam służyć jako trzy produkty: tablet, laptop i swego rodzaju monitor. Wiele wskazuje na to, że ostatecznie powstaną dwie wersje tego modelu: z Windows 8 Pro (procesor Intel Core Ivy Bridge) oraz Windows RT (ARM – czyżby Tegra 3?).

Jeśli informacja okaże się prawdziwa, będziemy mieli do czynienia z dwoma podobnymi, aczkolwiek sporo różniącymi się od siebie urządzeniami, dla różnych grup odbiorców. Sprzęt z Windows 8 Pro okaże się idealny dla wymagających użytkowników, którzy nie chcą być ograniczeni pod względem dostępnych programów, natomiast tańszy odpowiednik produktu, z Windows RT, dla każdego, kto poszukuje urządzenia typowo multimedialnego.

Czy tak będzie – okaże się w ciągu najbliższych miesięcy. Im bliżej 26. października, czyli premiery Windows 8 i pierwszych tabletów pracujących w oparciu o ten system, tym więcej informacji, także oficjalnych, będzie się pojawiało w sieci.

Dla przypomnienia, parametry Lenovo IdeaPad Yoga zawierają przede wszystkim ekran o przekątnej 13,3″ o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli, do 8GB RAM, SSD o maksymalnej pojemności 256GB oraz wagę wynoszącą ok. 1,5 kg. Więcej na jego temat przeczytacie w tym wpisie. Urządzenie zostało wycenione w Wielkiej Brytanii – koszt podstawowej wersji to 1200 funtów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona