Ważne

Pierwsze tablety HP i Dell z Windows 8 RT w Q4 2012

Od dłuższego czasu podejrzewaliśmy, że w czwartym kwartale bieżącego roku na rynku pojawią się tablety z Windows 8 pochodzące nie tylko ze stajni Asusa, Toshiby i Lenovo, ale także Dell i HP. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że potwierdzenie tych informacji jest dla nas niespodzianką. Choć o nowych “dachówkach” HP i Dell wiemy co nieco, niezwykle interesująca jest informacja, że obaj producenci nie zamierzają skupić się wyłącznie na urządzeniach z procesorami Intela. Jak donosi serwis DigiTimes, w ich portfolio pojawią się także 10,1-calowe tablety z układami o architekturze ARM i systemem operacyjnym Windows 8 RT.

Teraz wiemy, że do grona producentów urządzeń z Windows 8 RT dołączą HP i Dell. Dotychczas tylko kilka marek zadeklarowało chęć podjęcia ryzyka inwestycji w raczkującą jeszcze platformę. Są to Toshiba, Asus, Lenovo, a być może także Samsung i Sony. Co ciekawe, ze współpracy z Nvidią (twórcą rodziny najpopularniejszych mikrochipów ARM Tegra) i Microsoftem zrezygnował Acer, który woli budować tablety z procesorami Intela (moment, czy to przypadkiem nie był HP? Wygląda na to, że DigiTimes znów stawia na szali swoją reputację…).

Urządzenia wyposażone w system Windows 8 i Windows 8 RT mają kosztować od 600 do nawet 1000 dolarów. Ich specyfikacja będzie obejmować superszybkie, wielordzeniowe układy, zintegrowane karty graficzne, wysokiej jakości wyświetlacze o przekątnej 10,1” lub większej oraz hybrydowe konstrukcje obudów. Katalizatorem rozwoju nowo powstałego “okienkowego” segmentu rynku będzie Microsoft Surface, urządzenie stworzone z myślą o udostępnieniu wydajnych i zaawansowanych technologicznie tabletów masom.

via Tablet-News

Komentarze

 • Fajfi

  mam nadzieję, że pojawi się coś przed rozpoczęciem roku akademickiego ;)

 • AS

  Panie Jarku, proszę zwrócić uwagę na fakt, że w języku polskim nie ma czegoś takiego, jak Q1, Q2 itd. Poprawnie i krótko jednocześnie powinno być: w IV kw. Nie bądźmy aż taka amerykańscy.

  • misio

   Tutaj jest sporo racji, lecz winne jest tu chyba “kopiuj wklej” ;)
   Polacy nie gęsi i swój język (póki co) mają :)

 • Gość

  LOL

  1.000 USD * 3,45 USD/PLN = 3.450 PLN netto +23%VAT = 4.243,5 PLN

  Powiem tak: “życzę powodzenia”

  • misio

   Dodaj jeszcze 9-10 % cła i wyjdzie +- 4700 PLN. CHORE… :(

   • chenchen

    jeszcze tylko ‘podatek od nowości’ i będzie jedyne 4999 :]

   • osbo

    Skąd wziąłeś 9-10%. Z tego co się oriętuje cło na elektronikę to 4%. Niemniej nie zmienia fo faktu, że cena z kosmosu. Niestety Polacy w odniesieniu do swoich dochodów wydają na takie zabawki kilkakrotnie więcej od ich zachodnich sasiadów. I wcale pocieszające nie jest to, że nasi wschodni sąsiedzi mają jeszcze gorzej.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona