Amazon Kindle Fire 2 w drodze, obecna generacja stanieje o 50 dolarów?

Do niedawna informacje o tablecie amerykańskiego sklepu Amazon mogły wydawać Wam się nieciekawe i było to całkowicie zrozumiałe, albowiem produkty i usługi tego producenta nigdy nie trafiły do Polski. Jednakże, wraz z rosnącą liczbą plotek o wielkim debiucie Amazonu w Europie, warto zacząć zwracać uwagę wieści dotyczące Kindle Fire i jego domniemanego następcy.

DigiTimes, serwis cieszący się mieszaną reputacją, powołuje się na źródło wśród wytwórców podzespołów i twierdzi, że już wkrótce cena tabletu Amazon Kindle Fire zostanie obniżona do 149 dolarów (teraz kosztuje 199 dolarów), by zrobić miejsce dla nowej, większej generacji. Kindle Fire 2 ma być wyposażony w system operacyjny Android z nowym interfejsem, wydajniejszy procesor (czyżby czterordzeniowy?) oraz 10,1-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800. Plotki o nim pojawiają się już od wielu tygodni, a z doświadczenia wiem, że świadczy to o tkwiącym w nich ziarnie prawdy. Pytanie tylko, jak duże jest ono?

Spadek ceny obecnej generacji Kindle Fire może być powiązany z planami wprowadzenia na rynek wariantu wyświetlającego reklamy. Podobnie jak w przypadku czytników książek elektronicznych, ta oferta byłaby skierowana do klientów o mniej zasobnych portfelach.

via Tablet-News

Komentarze

  • aaa

    Ciekawe czy zaktualizują swoją wersję Androida do 4.0.

  • Haz111PL

    “Do niedawna informacje o tablecie amerykańskiego sklepu Amazon mogły wydawać Wam się nieciekawe i było to całkowicie zrozumiałe, albowiem produkty i usługi tego producenta nigdy nie trafiły do Polski.”
    Nie zgodzę się. Stwierdzenie jest poprawne w stosunku do tabletów (czyli jedynie Kindle Fire), ale wszystkie pozostałe produkty i część usług są dostępne w międzynarodowej sprzedaży.

    A dwuga wersja Kindle Fire jeżeli miałaby tą spekulowaną specyfikację byłaby wielce ciekawym kąskiem :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona