Ważne

TI też będzie walczyć o klientów – tabletami z OMAP 4470 i Windows 8 RT

Na targach Computex 2012 poznaliśmy sporo tabletów z Windows 8 i Windows 8 RT. Wśród nich były urządzenia pracujące dzięki procesorom Nvidii (choćby Asus Tablet 600), Intela (np. Asus Tablet 810 czy Acer Iconia Tab W700) czy Qualcomma, który zademonstrował referencyjny sprzęt z własną jednostką. Firma Texas Instruments również skorzystała z możliwości pokazania się na tajwańskim wydarzeniu i zaprezentowała urządzenie działające w oparciu o własną jednostkę centralną.

Na stoisku TI można było znaleźć tablety z dwurdzeniowym procesorem TI OMAP 4470 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz z grafiką PowerVR SGX544 i Windows 8 RT na pokładzie. Ciekawe kiedy doczekamy się podobnych rozwiązań, ale z czterordzeniową jednostką, bo to, wydaje mi się, tylko kwestia czasu…

Z dotychczasowej polityki firmy Texas Instruments, jak i ze słów jednego z przedstawicieli, Billa Creana, można wywnioskować, że niebawem możemy się spodziewać tabletu z takimi parametrami od Toshiby. I choć producent ten podczas targów Computex 2012 nie zaprezentował swoich urządzeń (a jedynie prototypy hybryd), dzięki TI pośrednio dowiedzieliśmy się, czego możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości.

Poniżej znajdziecie krótki filmik demonstrujący tablet z TI OMAP 4470 i Windows 8 RT:

źródło

Komentarze

  • Noxeus

    Mnie się wydaje, czy ten OMAP jest szybszy od Tegry 3? :o (Co prawda tutaj pokazali tylko przeskakiwanie pomiędzy aplikacjami, ale…)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona