Ważne

11,6-calowy Acer Iconia Tab W700 pierwszym tabletem z Windows 8 (wideo)

Rozpoczęły się targi Computex 2012 na Tajwanie, a wraz z nimi spodziewany deszcz tabletów wyposażonych w system Windows 8. Pierwszym z nich jest Acer Iconia Tab W700, jedno z kilku zaprezentowanych na targach urządzeń z nowym oprogramowaniem Microsoftu.

Najważniejszym elementem tabletu Acer Iconia Tab W700 jest 11,6-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Oprócz niego, na karcie specyfikacji widnieją także procesor Intel Ivy Bridge, złącze Thunderbolt, trzy porty USB 3.0, wyjście HDMI, system audio Dolby Home Theater oraz cena 999 dolarów, czyli około 3560 złotych. Pełna konfiguracja techniczna powinna wypłynąć na dniach, a wraz z nią orientacyjna data dostępności tabletu w Europie.

Acer Iconia Tab W700 będzie sprzedawany z opcjonalną klawiaturą i “kołyską” pozwalającą na poprawienie kątów widzenia poprzez obrót urządzenia o 70 stopni w poziomie.

Pierwsza dachówka z Windows 8 zapowiada się interesjąco, ale jej cena jest zaporowa. Mam szczerą nadzieję, że konkurencja wykaże się większą znajomością rynku i zaprezentuje urządzenia bardziej atrakcyjne dla portfeli klientów.

via The Verge

Komentarze

 • misio

  Czyli cena w PL grubo ponad 4000PLN :( W takiej sytuacji MS nie ma co liczyć na rychłe podbicie rynku w segmencie tabletów. Apple i Google mogą spać spokojnie… I dalej się rozwijać :)

 • WaltherMahlke

  Yyy…. Za co aż tyle?

 • Nexxt

  ale po co ta odpninana ramka?? :D:D
  Acer daje ciała ostro

 • Marcel

  Nie rozumiem polityki Acera. Po co wypuszczać tak drogi sprzęt z takiem wielkim ekranem? Ja w tablecie mam 9.4 cala i nie wyobrażam sobie tak dużego ekranu. Po co ta wielka podstawka? Jak by zmniejszyli kabarety urządzenia i cene 3-krotnie było by to coś interesującego. A tak- klapa -.-

 • daimonion

  Niestety obliczenie “cena 999 dolarów, czyli około 3560 złotych” jest czysto teoretyczne, poniewaz w Polsce / w Unii musimy do tego doliczyc podatki.. czyli nalezy sie raczej spodziewac ceny blizszej 1000 EUR.

 • xXx

  Akurat ekran jest fajny – czekam na coś takiego na androidzie… i oczywiście przynajmniej dwukrotnie tańszego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona