Działanie, interfejs i gry na referencyjnym tablecie Qualcomm z Windows 8 RT (wideo) - Tabletowo.pl
Ważne

Działanie, interfejs i gry na referencyjnym tablecie Qualcomm z Windows 8 RT (wideo)

Tabletowo.pl Działanie, interfejs i gry na referencyjnym tablecie Qualcomm z Windows 8 RT (wideo) Nowości

Qualcomm, jeden z wiodących producentów zaawansowanych technologicznie układów dla urządzeń mobilnych, na tegorocznych targach Computex na Tajwanie zaprezentował działanie systemu Windows 8 RT na referencyjnym tablecie. Jak zobaczycie na poniższym wideo, oprogramowanie jest bardzo szybkie i pozwala na komfortową pracę na 10-calowej „dachówce”.

Jeżeli sądzicie, że za płynnością Windows 8 RT na tablecie testowym stoi kilka rdzeni o wysokiej częstotliwości taktowania, zaskoczy Was informacja, że wewnątrz urządzenia tkwi Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960, procesor zaledwie dwurdzeniowy. Jego wydajność nie pozostawia wiele do życzenia. Zarówno system, jak i dwurdzeniowy układ Snapdragon bez problemu dały radę trójwymiarowej grze Vendetta Online, przełączaniu się pomiędzy otwartymi aplikacjami, a także obsłudze kafelkowego interfejsu Metro.

Referencyjny tablet zaprojektowany przez Qualcomm trafi do producentów OEM, którzy na jego podstawie będą tworzyć własne urządzenia. Jeśli choć część z nich będzie w stanie połączyć jego wydajność z atrakcyjną ceną i wzornictwem, systemowi Windows 8 RT wróżę dynamiczny rozwój i świetlaną przyszłość. Na Computex 2012 zobaczyliśmy tablety i ultrabooki (czasem bardzo dziwne, wręcz potworkowate) wyposażone w różnie warianty tego systemu. Baza sprzętowa rośnie. Jak zapowiada Intel, stanowiący konkurencję dla Qualcomm producent mobilnych i komputerowych procesorów, pod koniec roku na rynku pojawi się 20 tabletów oraz 50 ultrabooków z Windows 8.

via Netbook News DE, Liliputing

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona