Ważne

Dell jako pierwszy wyda tablet z Windows 8?

tablet z windows 8

Odkąd pamiętam Dell, ustami Michaela Della, pozytywnie wypowiadał się na temat nadchodzącego systemu operacyjnego Microsoftu, który obecnie dostępny jest w wersji Windows 8 Consumer Preview (warto wspomnieć, że w ledwie 24 godziny od premiery tej edycji pobrano ją ponad milion razy). Producent z niecierpliwością wyczekujący rynkowej premiery “ósemki” już w sierpniu ubiegłego roku wypowiadał się, że platforma ta “wygląda zachęcająco”. Już wtedy wiadomo było, że Dell jest nastawiony na tablety z Windows 8 (bo na rynku z Androidem mu nie wyszło…). Obecnie wiele wskazuje na to, że Dell będzie jednym z pierwszych producentów, którego tego typu urządzenie trafi do sprzedaży. Jak nie pierwszym.

Michael Dell w Bloomberg West powiedział, że premiera tabletu firmy pracującego pod kontrolą Windows 8 i skierowanego przede wszystkim do przedsiębiorców (model został określony mianem “business-friendly”) będzie miała miejsce tego samego dnia, w którym system koncernu z Redmond zadebiutuje na rynku.

Oficjalna data premiery Windows 8 nie jest znana, lecz spodziewamy się, że system zadebiutuje na rynku zaraz na początku drugiej połowy 2012 roku. Wiele wskazuje na to, że na pierwsze tablety z Windows 8 również nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

źródło

Komentarze

 • Macieq

  Napiszcie coś proszę o dlaBlueStacks Win7/Win8 -> bo to się mocno przyczyni do popularności tabletów z Win8 ;]

  • Macieq

   i błąd skłądniowy ;P
   “coś o BlueStacks dla win” ;)

   • Użytkownik

    A co to jest?

    • Macieq

     a Google są? ;>

     • Są, więc możesz sobie tam poszukać i poczytać o “dlablueStacks” ;>

 • GieKa

  Tablet na Intelu czy ARM?

  • Macieq

   Obecnie Intel ma tak dobracowaną platformę, że już telefony zaczynają na nią robić – więc myślę, że będzie to nowy intel :)

 • rootpl

  Niech się Dell w pupę pocałuje …
  Miałem od nich Dell Streak 7 z drugiej ręki na gwarancji gdy po jakimś czasie padł mi port ładowania zgłosiłem się do obsługi klienta po gwarancję.
  Okazało się, że skoro jestem drugim właścicielem to nie przysługuje mi gwarancja na ten sprzęt …
  Potem spróbowałem skłamać i zadzwoniłem jeszcze raz ale pytali o tyle detali, że w końcu poprosili abym powiedział skąd kupiłem ten tablet no i nie trafiłem skąd pochodził i znów stwierdzili, że nie jestem pierwszym właścicielem i gwarancja mi nie przysługuje no co za bzdura.
  Od kiedy gwarancja jest na osobę a nie na sprzęt … ?

  Całe szczęście sprzedałem tego uszkodzonego Strek’a niewiele taniej niż go kupiłem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona