Ważne

Dell: Windows 8 dla tabletów wygląda całkiem zachęcająco

Wygląda na to, że nie jesteśmy jedynymi, którym podoba się interfejs systemu Windows 8 dla tabletów. Kolorowe płytki nadają mu wygląd starszego brata mobilnego oprogramowania Windows Phone oraz minimalistycznej elegancji. Michael Dell w telekonferencji dotyczącej ostatnich wyników finansowych podkreślił, że Windows 8 dla tabletów wygląda całkiem zachęcająco i może stać prawdziwie konkurencyjnym środowiskiem.

“Nadal jesteśmy zainteresowani Androidem. Dodam, że nasze wczesne prace nad tabletem z systemem Windows 8 dały całkiem zachęcające rezultaty. Z tego powodu uważamy, że system powoli staje się konkurencyjnym środowiskiem. Nie sądzę, aby poza tymi dwoma [Androidem i Windowsem 8] były inne rentowne i sensowne alternatywy. W tej chwili na rynku jest spory hałas, ale wątpię, aby zaowocował on czymś konkretnym.”

Wrześniowa konferencja BUILD będzie miejscem oficjalnej premiery systemu Windows 8 dla tabletów, a producenci powoli zacierają ręce. Myślę, że Della możemy dopisać do listy twórców, którzy zamierzają rozszerzyć swoje portfolio o urządzenie z najnowszą odsłoną okienkowego oprogramowania Microsoftu. Kogo jeszcze?

źródło

Komentarze

 • encantador7

  Mnie osobiście ani windows phone 7 ani windows 8 (przynajmniej w zaprezentowanej formie) nie przypadł do gustu…Android rządzi! :-)

  • lol

   A w czym że to ten android rządzi? Chyba tylko w chińskich tabletach za grosze.
   Przynajmniej w teorii taki win8 bije tego zdezelowanego robocika na łeb. Jak wyjdzie w praktyce to się jeszcze okaże, ale ja tam bardzo kibicuje win8. Jak MS czegoś nie skaszani to będzie to pierwszy prawdziwy system operacyjny na tablety. Teraz używam iOS, ale to jednak nie do końca to czego bym od tabletu oczekiwał (choć jest naprawdę dobry).
   Za to androida to był kijem nie dotknął, mam nadzieję, że ta ślepa uliczka ewolucji tak szybko jak się pojawiła tak szybko zniknie. Przez tego niedoroba blokowany jest tylko rozwój systemów które miały znacznie większy potencjał (np. meego)…

   • mart

    IOS może i jest dobry dla telefonu, ale tablet znaczy sie ipad:) to totalna bzdura, szybko zamieniłem na xoom i dzieli je przepaść, ipad1v2 nie ma podstawowej funkcjonalności tabletu (dla mnie) czyli przeglądanie internetu przed tv, nie wyświetla flasha a bądźmy szczerzy obecnie mnustwo stron ma powrzucane jakies informacje w formie flashowego video które lubie czasem oglądnąć, poza tym ten itunes.
    W kategorii telefon, upośledzony iphone jest do zaakceptowania, jako tablet nie ma nic na rynku porównywalnego z tabletem na andku 3.1 (osobiście myślę, że xoom rządzi choć ma tańszą konkurencję i nie myślę tu o chińskich parchach).

    • lol

     nie ma jak powtarzać bzdury:)
     są już dawno na iOS przeglądarki obsługujące flasha.

     Idąc dalej, jailbreaka faktycznie sprawa dyskusyjna, komuś coś może nie pasować. Ale wystarczy zrobić jailbreaka i już android się może schować pod każdym względem. Masz wtedy pełną funkcjonalność systemu (tzn. pełną to jednak za duże słowo, ale taką sama jak w androidzie już tak) a do tego masz system znacznie stabilniejszy wydajniejszy i co najbardziej istotne – z masę bardzo dobrych aplikacji.

 • hellypton

  OK, Windows 8 na tablety może mieć potencjał, pod tym względem, że zmienia tablet (np. takiego eee pada transformera) w komputer, na którym uruchomimy większość oprogramowania “pecetowego”.
  Jeśli chodzi o interface to:
  “Kolorowe płytki nadają mu wygląd starszego brata mobilnego oprogramowania Windows Phone oraz minimalistycznej elegancji.”
  Chyba to jest żart. WP7 oraz te całe kafelki wyglądają bardzo mizernie, w porównaniu do androida z TouchWiz, już nie mówiąc o Sense UI.

 • Paweł

  Windows 8 będzie najlepszym systemem na tablet. Wreszcie da prawie funkcjonalność PC dzięki uruchamianiu aplikacji exe. iPad mi służy doskonale do przeglądania internetu (poza beznadziejnie działającym youtube, brak flasha rzadko daje się we znaki) oraz przeglądania zdjęć, prezentacji, filmów…. ale to wszystko sprawia go bardziej rozrywkowym. Brak możliwości instaliacji np. profesjonalnego słownika oxford go przekreśla jako narzędzie do pracy.

 • Paweł

  Hmmm właśnie zauważyłem odpowiedź na to samo co napisałem teraz, w innym temacie. Okazuje się, że windows na architekturze ARM nie będzie obsługiwał programów x86, jednak planuje procesory obsługujące obie architektury i to będzie rozwiązaniem, na to czekam.

  • hellypton

   No trudno, żeby obsługiwał, ale łatwiej będzie programistom przekompilować coś z win x86 na win arm niż na androida czy ios. Tu wg mnie tkwi potencjał tego systemu. Choć obecnie jestem zwolennikiem Androida, to czekam z ciekawością, na pojawienie się Windows 8. Uważam że może namieszać na rynku tabletów.

 • encantador7

  a ja uważam, że jeśli będzie tak wyglądał jak WP7, to wiele nie zwojuje, bo te kafelkii są poprostu kiepskie…

  • Paweł

   Te kafelki to przecież tylko ekran startowy zastępujący wysuwaną listę po przyciśnięciu “start”, w reszta jest dosyć podobna do windows 7. Na YouTube można zobaczyć film Microsoftu prezentujący najnowszy system.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona