Ważne

Apple vs Samsung – kolejne starcia. Apple znowu górą

samsung vs apple

Powoli spór między Apple a Samsungiem staje się bardzo monotonny. Ostatnio można odnieść wrażenie, że kolejne wnioski składane przez Apple do sądów w coraz większej ilości krajów, bardziej i bardziej pogrążają Samsunga, który coraz szybciej zaczyna tracić grunt pod nogami. Ledwie informowaliśmy, że sprzedaż Samsunga Galaxy Tab 10.1 została czasowo zablokowana w Australii (wcześniej w Niemczech), a już doszły do nas kolejne wieści – tym razem z Holandii i Stanów Zjednoczonych.

Zacznę od Holandii, gdzie Samsung (zgodnie z zasadą “najlepszą obroną jest atak”) pozwał Apple po tym, jak sąd zadecydował o blokadzie sprzedaży w tym kraju smartfonów: Galaxy S, Galaxy S2 i Galaxy Ace. Koreański koncern domagał się wstrzymania możliwości sprzedaży iPhonów i iPadów ze względu na fakt, że te rzekomo naruszały patenty Samsunga, dotyczące łączności 3G. Sąd żądanie odrzucił, czyli Apple znowu górą.

Kolejna informacja pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie miało miejsce kolejne starcie pomiędzy Apple i Samsungiem. Znów sąd rozstrzygnął na korzyść koncernu z Cupertino twierdząc, że Samsung narusza jego patenty i jego Galaxy Tab 10.1 jest rażąco podobny do iPada 2. Z tą jednak różnicą, że Apple musi udowodnić, że wszystkie prawa do patentów, które były przedmiotem sprawy, faktycznie należy do firmy. Ostateczne postanowienie sądu ma być znane “dość szybko”. Należy zauważyć, że zablokowanie możliwości sprzedaży tabletów Samsunga w USA będzie najbardziej bolesnym ciosem dla koreańskiego producenta – jak by nie patrzeć to właśnie na rynku amerykańskim jest najwięcej potencjalnych nabywców jego produktów.

Samsungowi w sporach z Apple nie wiedzie się najlepiej. Firma z Cupertino rzuca mu coraz więcej kłód pod nóg… Ciekawe jak będą wyglądały kolejne sądowe przepychanki i w ilu kolejnych krajach Apple będzie dociekało swoich praw.

źródło, źródło

Komentarze

 • fgbv

  My to mamy szczęście, nawet jakby Apple złożył pozew u nas, to sprawa przez biurokrację ciągnęłaby się kilkanaście miesięcy

  • Edward

   Nasz rynek jest za mały aby takie firmy bily się w naszych sądach. Ale fakt, gdyby coś takiego się stało to tablety/smartphony które byłby przedmiotem sprawy, dawno byłyby przestarzałe i zastąpione nowymi.

  • Dlatego złożą pozew w innym miejscy gdzie zablokują całą Europę ;P
   Polska to dla Appla pikuś akurat.

  • mico

   to zależy, ile by posmarowali i czy mają dojścia do Zbycha, Rycha i Zdzicha

 • Oby do nas nie dotarli.

 • Lost

  Najlepsze jest to, że nawet prawnicy Samsunga mają w trudności w odróżnieniu Galaxy Taba od iPada. Samsung się broni, że oba tablety nie są wcale podobne i że nie ma opcji, żeby je pomylić. Pomysłowa sędzina wzięła do ręki oba urządzenia i poprosiła przedstawicielkę koreańskiego koncernu o wskazanie który jest który. Prawniczka nie była w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi, trudno chyba sobie wyobrazić bardziej żenujący incydent.

  http://gizmodo.com/5849803/even-samsung-cant-tell-the-difference-between-its-tablet-and-ipad

  • aaa

   Odróżniłbyś jakiekolwiek dwa tablety od siebie? Albo tablet od ramki do zdjęć, bez długiego przyglądania się? Albo tablet od telewizora, gdybyś nie znał skali?

   • Lost

    Jasne. Bez problemu odróżniłbym Transformera od tabletu Sony:)

   • Ghostcat

    Telewizory Samsung lg czy Sony też raczej trudno pomylić

  • jankov

   Akurat ten cyrk był zrobiony przez sędziego w stylu amerykańskim. Prawdopodobnie nie będzie to miało znaczenia. Ciężko takie kryteria odnosić do elektroniki użytkowej. Spróbujcie odróżnić (nawet z bliska) dwa telewizory różnych marek, komputery czy laptopy. Często jest to po prostu niemożliwe bez znalezienia logo firmy.

 • uyjuyuk

  no i niech apple nie dociera tutaj z pozwem, nikt tutaj nie potrzebuje ich głupiej strategi osądzania czego się da

  • KanonierKa

   No tak, bo jesteś nauczony, że można piracić i boisz się, żeby ci się do tyłka nie dobrali…

   • mico

    Niestety apple powołuje się na patenty typu “zaokrąglony prostokąt” albo “smyranie po ekranie”.

    Idąc tą drogą, mogą zbanować Transformera, Xooma i większość innych tabletów… świat opanowany przez Apple.. ? Nie, dziękuję!

 • hellypton

  Ogryzek szaleje po całej Europie. Taki pan z wąsami też kiedyś szalał… Długo nie poszalał.

  • agn

   było dwóch takich panów ;D tylko z troche innymi wasikami ;p z tym ze jeden dożył starości…

 • jaca
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona