Ważne

Apple wygrywa z Samsungiem. Sprzedaż Galaxy Tab 10.1 w Australii czasowo zakazana

samsung galaxy tab 10.1

Apple pozywa Samsunga, Samsung pozywa Apple, czyli sądowych przepychanek ciąg dalszy. Całą szarpaninę pomiędzy tymi producentami rozpoczął koncern z Cupertino, Apple, oskarżając kilka miesięcy temu koreańską firmę o naruszenie patentów. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą formą obrony jest atak, a więc i Apple dostało się po łapach od Samsunga. Ale cóż z tego, jak to właśnie ten drugi przegrał w sądzie i doczekał się kolejnego czasowego zakazu sądowego sprzedaży swojego tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 w Australii…

Samsung nie zamierza tego tak zostawić. W oświadczeniu firmy możemy przeczytać, że Samsung zamierza kontynuować postępowanie karne w celu zapewnienia możliwości udostępnienia swoich urządzeń klientom. Co więcej, koreański producent jest przekonany, że jest w posiadaniu wystarczających dowodów, by udowodnić sądowi naruszenie patentów przez Apple, dotyczących bezprzewodowych technologii (wniosek złożony do sądu federalnego w Nowej Południowej Walii 16 września). Samsung zapowiedział: Będziemy nadal dochodzić naszych praw własności ze wszystkimi, którzy naruszają nasze patenty.

Niestety, Samsungowi w sporach z Apple nie wiedzie się najlepiej. Wcześniej przegrał bitwę w Niemczech, teraz – w Australii. Tym bardziej, że jakiś czas temu proponował ugodę, na którą firma Apple nie przystała. Kto wie jak losy patentowej wojny między tymi dwoma firmami (będącymi również partnerami! – to przecież Samsung dostarcza Apple ekrany dotykowe do iPadów).

Na razie Samsung musi przyjąć kolejną porażkę. Tym razem jednak będzie to bardzo dotkliwe, bowiem zbliżają się święta, a więc najlepszy sezon dla producentów sprzętu elektronicznego… Istnieje jednak jeszcze cień szansy, by w szaleńczym czasie świątecznych zakupów brał udział Galaxy Tab 10.1. Z informacji przekazanych przez Bloomberg wynika, że Samsung stara się o sądowe pozwolenie wypuszczenia na rynek zmodyfikowanej wersji swojego tabletu, który nie będzie naruszał patentów Apple.

Ale o ile w sądzie szala zwycięstwa przechyla się na stronę Apple, na ulicach Sydney Samsung walczy o klientów Apple. I tak, w pobliżu tamtejszego Apple Store Samsung otworzył sklep, w którym każdego dnia pierwsze dziesięć osób może kupić smartfona Galaxy S2 za jedyne 2 dolary. I tak będzie do czasu uruchomienia przez Apple sprzedaży iPhone’a 4S.

źródło

Komentarze

 • Starh

  Cyrk na kółkach ;d

 • Lost

  Szkoda, że się nie dogadali.

 • vtf

  szkoda ze u nas nie ma takiego sklepu, ja bym wzial sgs II nawet za 1000 zl

 • hellypton

  Niech ogryzek tak nie skacze, bo nie ma Jobs’a. Bez niego skończył się emejzink i pomysły na “innowacje”. Doskonałym przykładem “innowacji” bez Jobs’a jest iPhone 4S czyli wczorajszy kotlet odgrzany w mikrofalówce.

  • lol

   ten “odgrzewany kotlet” sprzedał się w milionie sztuk w pierwsze 24h a poza tym zobacz sobie jak bije na łeb wydajnościowo szajsunga SGII i wszystkie inne (szczególnie interes są testy GPU):

   http://www.anandtech.com/show/4951/iphone-4s-preliminary-benchmarks-800mhz-a5-slightly-slower-gpu-than-ipad-2

   • ola

    I co z tego, że się “sprzedał” w takiej liczbie jak ludzie kupują tak na prawdę kota w worku. A jedynie co to polegają na rzekomym “emejzingu”.

    • Lost

     Ola rozwiniesz kwestię ‘kota w worku?’ mi się wydaje, że właśnie co do sprzętu od Appla dokładnie wiadomo co się kupuje, co sprzęt ma a czego nie ma. ’emejzing’ to subiektywne odczucie samych pracowników Appla, jednak sprzęt jak sprzęt jednym pasuje, innym nie. Natomiast raczej klienci nie są zawiedzeni ani iPhonami, ani iPadami (potwierdzają to wszystkie statystyki), więdzą co kupują i za co płacą, reszta to jakaś ideologiczna otoczka zaślepionych fanów lub hejterów.

     • ghostcat

      +1 ;-)

   • Maciequje

    CPU ma ten sam co SGS II, więc wydajnościowo będzie to samo. ma za to lesze GPU.

    • kris

     tylko że ten CPU w SGS II ma blokadę w postaci androida

     • Maciequje

      Android niesprzyja jedynie benchmarkom, wydajność to wydajność. Jak ktoś będzie pisał grę/program, to to już nie ma znacenia jaki to będzie system.

   • luc3ro

    SGS 2 miał premierę w lutym dlatego nie ma co porównywać tych telefonów. Ciekawe co powiesz jak pojawią się testy porównawcze nowego telefonu samsunga (premiera 19-go). Myślę że wtedy wyjdzie zapóźnienie technologiczne apple.

   • hellypton

    Kiedy wyszedł SGS II? Raczej dość dawno. Zaraz będzie 3gen.
    Poza tym ja miałem na myśli to, że w porównaniu z iP4 za wiele nowości nie ma, po prostu dostosowano go trochę, żeby nie kompromitował się przy średniej półce smartfonów. Zwłaszcza za taką cenę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona