Problemy z ekranami powodem przesunięcia premiery iPada 3 do 2012?

Plotek na temat iPada kolejnej generacji ciąg dalszy. Na pewno pamiętacie, że ostatnie spekulacje odnośnie wyświetlacza owego tabletu wskazywały na obecność wyższej niż obecnie rozdzielczości – 2048 x 1536 pikseli i premierę w ostatnich miesiącach bieżącego roku. Okazuje się jednak, że sytuacja mogła w międzyczasie ulec zmianie. Według najnowszych informacji Apple musi się wstrzymać z prezentacją iPada 3 ze względu na… problemy z ekranami.

Produkcja 9,7-calowych paneli o wyższej rozdzielczości jest nieco bardziej skomplikowana od obecnych w iPadach (1 i 2) ekranów 1024 x 768 pikseli i osiągnięcie wymogów jakościowych Apple jest o wiele trudniejsze. Problemy z nimi mają rzekomo wszyscy dostawcy wyświetlaczy dla tego producenta.

Problemy, o których mowa powyżej, znacznie zmieniły początkowe założenia koncernu z Cupertino, według których w trzecim kwartale miał otrzymać do 2 milionów ekranów do iPada 3, a w kolejnym – trzy razy więcej. To sprawiło, że firma Apple zaczęła się obawiać o dostarczenie potencjalnym klientom odpowiedniej ilości tabletów, a co za tym idzie – zdecydowała się na przesunięcie premiery na 2012 rok.

Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać te kilka miesięcy.

źródło

Komentarze

 • bleblablu

  Nie wiem w umyśle jakiego wariata mógł się zrodzić pomysł premiery ipada 3 w tym roku, przecież w tym za krzty logiki nie ma. Tablety konkurencji, nawet to które dopiero maja wyjść na rynek (np. sony) są gorsze sprzętowo od obecnego ipada więc jaki sens się z nowym pchać?

  • Jestem dokładnie tego samego zdania. Jednak prowadząc stronę o tabletach jesteśmy zobowiązani informować nawet i o tak, naszym zdaniem, dość absurdalnych plotkach :) Z drugiej jednak strony – nigdy nie wiadomo, co Apple wymyśli.

  • pepiniu1

   Ale to jest fakt!
   No ale i tak by było fajnie, gdyby wyszedł w tym roku.
   Lepiej jednak poczekać i dostać dobrze działający tablet :)

 • pepiniu1

  Szkoda, bo chciałbym zobaczyć niedługo recenzję i porównanie 2 i 3! :(

 • Lost

  Zadziwiają mnie takie newsy. Nie ma najmniejszej szansy na to, żeby nowy iPad się pojawił w tym roku. Wrzesień – iPhone, 2-3 miesiące potem jeszcze konferencja muzyczna Apple z nowymi iPodami i mamy już prawie grudzień, kiedy niby te iPady? Jedyna prawda w tej rewelacji to to, że zapewne bardzo trudno jest wyprodukować jest ekran o takiej rozdzielczości. Najważniejsze elementy iPada 3 to procesor A6 i ekran Retina, żaden z tych elementów nie jest jeszcze w masowej produkcji. Do tego o ile produent procesora jest znany, o tyle nie wiadomo kto będzie dla Apple produkował wyświetlacze. LG chyba odpadło po wpadkach z jakością obecnej generacji, zostaje Samsung i Sharp. Ten ostatni wydaje się najbardziej prawdopodobny, co wiąże się z plotkami o miliardowej inwestycji Appla w Sharpa. Dzięki takiej inwestycji, Apple nie musiałoby się martwić o dostawy odpowiedniej ilości wyświetlaczy. Wygląda na to, że wkrótce Apple zakończy współpracę z Samsungiem w kwestii wytwarzania części potrzebnych do jabłkowych urządzeń mobilnych.

  • agn

   a kto wyprodukuje “a6” ?

   • murphy

    sami sobie wyprodukują, w końcu po to niedawno firmę za miliony$ kupili (przecież te rdzenie i tak są licencjonowane od ARMa a nie wymyślone przez samsunga), a później znajdą pierwsza lepszą firmę która będzie tylko je powielać na duża skalę. A takich jest dużo choćby amerykański National Semiconductor,, fujitsu, Freescale i wiele innych

   • Lost

    TSMC – Taiwan Semiconductor Manufacturing Company

 • Kuba

  pewnie tak jak w sprawie sądowej z samsungiem w niemczech ostatnio może wysłali złe wymiary do farbyk dla nowego ipada… i stąd te opóźnienia

 • Jarek

  2048 x 1536 pikseli to cztery razy większa rozdzielczość od obecnych wyświetlaczy w iPadzie.
  Nie wydaje wam się, że urządzenia z takimi wyświetlaczami byłyby mniej funkcjonalne ?

  • Dla ścisłości: 2 razy więcej niż w iPadzie (teraz ma 1024 x 768 px) ;-)

   • Lost

    2048×1536 = 2x1024x2x768= 4x(1024×768)

    Rozdzielczość będzie 4 krotnie wyższa, dokładnie tak samo jak w przypadku przejścia z iPhone 3gs na iPhone 4.

    • Hmmm… ajj… jedynym wytłumaczeniem może być fakt, że nie mam z matematyką nic wspólnego :-)

     dzięki za poprawkę!

   • agn

    no Pani Katarzyno :) jest to 4 krotnie wieksze zagęszczenie pikseli :) dwukrotne byloby przy rozdielczosci 2048×768 lub 1024×1536 :)

 • hellypton

  W 2012 będzie Windows 8, który razem z Androidem rozprawi się z ogryzkiem.

  • ed

   chyba coś ci się mocno pomieszało, to win8 razem z iOS rozprawią się z androidem.
   iOS ma wierną grupę fanów, którzy lubią ten system i będą go kupować. Androida natomiast kupują ludzi tylko dla tego, że wkurzają ich ograniczenia wprowadzone przez Jobsa. Jak MS wypuści własny system, pozbawiony tych ograniczeń, ale równocześnie bardziej dopracowany niż android, a do tego będzie to pełnoprawny system operacyjny, to jaki wtedy będzie wtedy sens kupować czegokolwiek na androidzie? Stanie się on szybko produktem niszowym rozwijanym przez garstkę pasjonatów i hardcorów…

   • hellypton

    Tak jak jest to obecnie ze smartfonami, na rynku tabletów będzie high end i low end. Low end będzie działać na androidzie, a high end na windows (chcąc nie chcąc będzie liderem), androidzie i jeszcze przez jakiś czas na ios. Przy ogryzku zostaną tylko “ortodoksyjni” fanboje, a ci, którzy kupują obecnie ogryzka z argumentem “bo nie ma co kupić” w większości przejdą na windę. Zwolennicy Andka to w dużej mierze “Linuksiarze” oraz fani Google’a i raczej przy nim zostaną. Windows zeżre rynek przede wszystkim ogryzkowi.

    • ed

     Wybitnie naiwny jesteś skoro tak myślisz. Z tabletami będzie raczej jak z rynkiem PC a zobacz jak tam wygląda podział. Wbrew temu co by sobie życzyli tacy jak Ty i Tobie podobnie system Appla radzi sobie bardzo dobrze, jest ponad 10x bardziej popularny niż linux/unix. A porównując androida do linuxa (co jest wybitną obrazą linuxa, ale już to pomińmy, linux na wirtualnej maszynie buahahaha) to jego popularność właśnie spadnie do tego poziomu. Natomiast iOSa będą kupować właśnie ludzie którzy lubią Appla i ich sprzęt, a jest ich naprawdę dużo (co widać po popularności, macbooków, iphonów i ipadów). Ludzie którym jednak polityka Appla nie odpowiada i potrzebują większej otwartości a jednocześnie pełnoprawnego systemu kupią Windowsa 8. A teraz nasuwa się pytanie – kto normalny kupi wtedy Androida??? Odpowiem Ci – tylko zagorzali fanatycy i jacyś hardcorowi linuxiarze (a tych jak pokazują statystyki jest poniżej procenta).
     Przykro mi, że zaplułem Twoją upragnioną wizję upadku Appla i triumfu Androida, ale jest ona pozbawiona jakichkolwiek logicznych argumentów i pozostanie tylko w sferze marzeń małej grupki fanatyków takich jak Ty :) (coś jak wizja linuxiarzy o upadku windowsa)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona