Ważne

Acer Iconia Tab A500/A501 na MWC 2011 (wideo)

Acer Iconia Tab – mówi Wam to coś? Jeśli nie, to oznacza, że jesteście do tyłu z informacjami z tabletowego rynku. Iconia Tab to seria tabletów Acera składająca się na razie z trzech modeli: 10-calowego A500/A501 (o którym poniżej), hybrydy tabletu z netbookiem – W500 oraz 7-calowego A100 (o dwóch pozostałych newsy pojawią się później, jak YouTube zechce ze mną współpracować, bo coś marnie mu to idzie ;)).

Ale do rzeczy. Wszystkie trzy tablety producent zaprezentował już w listopadzie, jednak dopiero na CES 2011 poznaliśmy więcej szczegółów na ich temat. Dziś, na MWC 2011, miałam okazję przyjrzeć się wszystkim modelom – w tym A500, który jest bohaterem poniższego wideo.

Zanim jednak obejrzycie filmik, wypada przypomnieć specyfikację techiczną Acera Iconia Tab A500. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim 10,1-calowy ekran pojemnościowy 1280 x 800 pikseli, wyjście HDMI, aparat o rozdzielczości 5 Mpix i kamerkę 2 Mpix. Za jego pracę odpowiada dwurdzeniowa Tegra 2 o taktowaniu 1GHz.

Całość pracuje pod kontrolą Androida (i tu ciekawostka, jak zobaczycie poniżej na zdjęciu, producent zapomniał o podaniu wersji systemu). A prawda jest taka, że “targowa” wersja tabletu pracowała w oparciu Androida 2.2, a ostateczna wersja ma trafić do sprzedaży z Androidem Honeycomb.

Bardzo miło ze strony Acera, że rozgraniczył nieco innymi nazwami modele z 3G od tych z samym WiFi. I tak, wiemy już, że na rynku pojawi się Acer Iconia Tab A500 – wyłącznie z WiFi oraz Acer Iconia Tab A501 – z 3G i WiFi.

Kiedy zobaczymy je na rynku? Najprawdopodobniej w kwietniu. Jaka będzie cena? Tego nie wiedzą nawet najstarsi Indianie…

Acer Iconia Tab – mówi Wam to coś? Jeśli nie, to oznacza, że jesteście do tyłu z informacjami z tabletowego rynku. Iconia Tab to seria tabletów Acera składająca się na razie z trzech modeli: 10-calowego A500 (o którym poniżej), hybrydy tabletu z netbookiem – W500 oraz 7-calowego A100 (o dwóch pozostałych newsy pojawią się później, jak YouTube zechce ze mną współpracować, bo coś marnie mu to idzie ;)).

Ale do rzeczy. Wszystkie trzy tablety producent zaprezentował już w listopadzie, jednak dopiero na CES 2011 poznaliśmy więcej szczegółów na ich temat. Dziś miałam okazję przyjrzeć się wszystkim modelom – w tym A500, który jest bohaterem poniższego wideo.

Zanim jednak obejrzycie filmik, wypada przypomnieć specyfikację techiczną Acera Iconia Tab A500. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim 10-calowy ekran pojemnościowy WXGA, wyjście HDMI, aparat o rozdzielczości 5 Mpix i kamerkę 2 Mpix. Za jego pracę odpowiada dwurdzeniowa Tegra 2 o taktowaniu 1GHz.

Całość pracuje pod kontrolą Androida (i tu ciekawostka, jak zobaczycie poniżej na zdjęciu, producent zapomniał o podaniu wersji systemu) – najprawdopodobniej 2.2 z nakładką Acer UI 4.5.

Bardzo miło ze strony Acera, że rozgraniczył nieco innymi nazwami modele z 3G od tych z samym WiFi. I tak, wiemy już, że na rynku pojawi się Acer Iconia Tab A500 – wyłącznie z WiFi oraz Acer Iconia Tab A501 – z 3G i WiFi.

Kiedy zobaczymy je na rynku? O takie rzeczy, proszę, nie pytajcie.

Komentarze

 • Bartek Szymański

  Nawet fajny ten tablet, jednak jego “humory” co do stron internetowych mnie przeraziły. Może to było tylko chwilowe, ale poczekam na wiecej filmików i recenzji aby wyrobić sobie o nim zdanie.

  • j3r2yk

   To chyba wina systemu i przeglądarki – które to docelowo będą takie same jak w Motoroli i Samsungu :-)

 • klasyk

  W500 jest wyceniany na 499 euro (pojawił w przedsprzedaży) dock/3g pewnie będą w dopłatach +50euro …
  sama platforma nie jest powalająca wg. mnie; laptopy na niej oparte można kupić już za ok. 300euro – dopłata 200 za możliwość oddzielenia ekranu… raczej nie przejdzie. no chyba że cena pójdzie w dół.

  Ale odnosząc się do cen W500 można strzelać, iż A500/A501 staną na poziomie niższym cenowo = 400-450euro.
  martwi źle umiejscowiona kamera (większość tabletów ma centralnie, tutaj prawdopodobnie trzymając tablet będziemy dotykać obiektywu… brak potwierdzenie czy jest slot na karty pamięci czy też nie…(od góry jest klapka kryjąca prawd. slot sim, pytanie czy też coś więcej) no i GPS… może chociaż w modelu 3g go umieszczą :(

 • SnakeMM

  Fajnie się zapowiada ten rok jeżeli chodzi o tablety. Jednak większość z nich nie posiada ani wejścia USB ani czytnika kart SD. Korzystając z faktu, że przedstawicielka Tabletowo.pl jest na miejscu w Barcelonie może byś się dowiedziała jak to jest akurat z tym tabletem. Czy posiada USB host, czytnik SD no i przede wszystkim GPS.
  Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń w Barcelonie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona