Prototyp tabletu LG z MeeGo ujrzymy już w maju - Tabletowo.pl

Prototyp tabletu LG z MeeGo ujrzymy już w maju

Tabletowo.pl Prototyp tabletu LG z MeeGo ujrzymy już w maju Nowości

Swego czasu najbardziej zainteresowana rozwojem MeeGo była Nokia. Ostatnio jednak fiński koncern zaczął bliżej sympatyzować z Microsoftem, dzięki czemu za kilka miesięcy na rynek trafią pierwsze smartfony działające w oparciu o Windows Phone 7. Spekuluje się także, że Nokia pracuje nad tabletem z Windows 8, o czym możecie przeczytać w tym artykule. Ale skoro Nokia odsunęła projekty związane z MeeGo na dalszy plan, to który producent zdecyduje się na krok w przeciwną stronę?

Okazuje się, że koreański LG postanowił rozwijać tę platformę. Już niebawem, na konferencji MeeGo w San Francisco producent ma zaprezentować pierwsze prototypy swoich urządzeń – zarówno smartfonów, jak i interesujących nas tabletów internetowych.

LG w swoim pierwszym tablecie – Optimus Pad (zwanym także Swift Tab i G-Slate) pokazało, że potrafi wprowadzać nowe funkcjonalności do swoich urządzeń. Tu chodziło oczywiście o możliwość nagrywania trójwymiarowego obrazu i odtwarzania go na ekranie tabletu, dzięki specjalnym okularom (choć mimo wszystko uważam, że jest to zupełnie niepotrzebny gadżet). Ale kto wie, co LG wymyśli w przypadku tabletów z MeeGo.

Miejmy nadzieję, że będą to ciekawe propozycje, które będą w stanie zainteresować najbardziej wybrednych potencjalnych klientów, czyli nas :) Pierwsza demonstracja prototypów najnowszych urządzeń LG z MeeGo odbędzie się podczas MeeGo Conference w dniach 23-25 maja. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że będą to jedynie urządzenia prototypowe, które wcale nie muszą trafić na taśmy produkcyjne.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona