Tablet Nokii z Windows 8?

Eldar Murtazin, rosyjski recenzent telefonów komórkowych i tabletów, po raz kolejny podzielił się na Twitterze ciekawymi informacjami o nieznanych jeszcze urządzeniach. Tym razem dotyczą one fińskiego koncernu Nokia i jego planów wprowadzenia na rynek 4 smartfonów z systemem Windows Phone 7 oraz, co jest dla nas najbardziej interesujące, tabletu mającego pracować pod kontrolą Windows 8.

Dlaczego właśnie Windows? Nie wiadomo. Nokia, pomimo ogłoszenia legendarnego już połączenia sił z Microsoftem, zapowiedziała, że zmiana strategii nie przeszkodzi dalszemu rozwojowi systemu MeeGo. Nie było wtedy ani słowa o wprowadzeniu systemu Windows (Phone) na urządzenia inne, niż najnowsze smartfony.

Czyżby koncern zmienił zdanie? Jeśli tak, to co mogło mieć na to wpływ? Dlaczego zamiast intrygująco zapowiadającego się MeeGo na tablecie Nokii miałby wylądować system z okienkami?

Podzielcie się swoimi przypuszczeniami w komentarzach.

Komentarze

 • ghostCat

  Nie zależnie od tego jaki wybiorą system ilu jest potencjalnych chętnych na tablet nokii? Kiedyś bardzo lubiłem ich telefony, ale teraz raczej trzymał bym się od nich na kilometr. No chyba ze naprawdę czymś zaskoczą, kto wie?

  • kashiash

   Nokia nadal robi najlepsze urządzenia typu zwykły telefon. Żaden iPhone czy inny Nexus nie daje mi luksusu używania telefonu bez ładowania przez 5 dni. Żaden smartfon nie przeżyje kilkunastu upadków, co się zdarzyło mojej nokii i nadal będzie działał.

   Szczególnie teraz, w czasach tabletów zaczyna mieć to znaczenie, bo po co mi 2 urządzenia typu smartfon. Jedno ma być telefonem i klientem poczty, a drugie ma być substytutem laptopa. i Tu nokia nadal nie ma sobie równych.

   Można podejrzewać, że tablet też zrobią wybitny. Windows 8 ma być kompatybilny z Windows 7 (tym w PCtów), co spowoduje, że na tabletach będzie można uruchamiać aplikacje które teraz ludzie używają na PC’tach. Myślę ze tu jest szansa na sukces takiego tabletu.

   • ghostCat

    Argument że Nokia robi dobre (nawiasem mówiąc to dawna historia), zwykle telefony jest raczej słaby. Tematem są urządzenia przenośne multimedialne. A tu Nokia ponosi sromotną klęskę. Od dłuższego czasu nie są w stanie wypuścić nic co by mogło w jakikolwiek sposób zaskoczyć. Teraz starają się jakoś z tego wybrnąć, ale sporo cżasu stracili, miotali się pomiędzy kilkoma systemami (starsznie przy tym upierajac się przez jakiś czas przy prechistorycznym symbianie). Wielu starych twardych klientów Nokii nie wytrzymalo tych dziwnych eksperymentów i poszli dalej. Ja sam tez kiedyś Nowkię bardzo lubiłem, ale te czasy zdaje się minęły bezpowrotnie.

   • Bart

    “Windows 8 ma być kompatybilny z Windows 7 (tym w PCtów), co spowoduje, że na tabletach będzie można uruchamiać aplikacje które teraz ludzie używają na PC’tach. Myślę ze tu jest szansa na sukces takiego tabletu.”

    A tego kompletnie nie rozumiem. Wszędzie pełno głosów o tym jak to UI Windows 7 jest niedostosowany do tabletów. Nawet jeśli UI ósemki będzie super dostosowany, to co mi da uruchamianie PC-towych aplikacji projektowanych z myślą o myszy i klawiaturze na tablecie, który ich z definicji nie posiada?

    • ja

     Łatwiej jest dostosować layout aplikacji pod windows 8 niz pisać całą od nowa

     • Bart

      … co nie zmienia faktu, że jednak jakąś pracę trzeba wykonać. a bez tego raczej nie podchodziłbym tak entuzjastycznie do odpalania wszystkich desktopowych aplikacji na tabletach.

 • ryszard

  to prawda Nokia to już zachód słonca nigdy już nie kupię mimo że posiadam N97 to bardzo jestem nie zadowolony,w iphonie wszystko działa mi płynnie.Choćby cudo wymyślili napewno już Noki nie kupię chociaż byłem fanem Noki,pozatym WN7 nie podnieca

 • hellypton

  Ciekaw jestem jak to będzie z Windows 8. Czy będzie to taki sam dziwoląg jak WP7 czy po prostu Windows Seven z innym środowiskiem graficznym.

 • rayan17

  ja tak samo mam do noki produkty bardzo cienkie miałem kilka noki ten plastik nie odbiega jakości chińskim producentów telefonów typu cect , wiec czego możemy się spodziewać po noki i nowym tablecie …… zdecydowanie nic ……..

 • Kwaśny

  Jak dla mnie to powinien być jeden tablet z Win i drugi tablet z MeeGo (albo opcjonalność przy zakupie).
  Umożliwienie odbiorcom jak największej gamy możliwości wyboru to najlepszy sposób na schwytanie klienta!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona