Ważne

T-Mobile G-Slate (LG Optimus Pad) w sprzedaży w przystępnej (?) cenie

Jaka wielkość ekranu jest dla Was najodpowiedniejsza? Na to pytanie każdy może odpowiedzieć wedle własnego uznania. LG przekonuje, że to właśnie tablety z ekranem z pośrednią (między 7″ a 9,7-10,1″) przekątną – 8,9″ – są najwygodniejsze w użyciu. Nie bez powodu na stoisku tego producenta na targach MWC 2011 w Barcelonie można było znaleźć powyższe porównanie wielkości ekranów najpopularniejszych tabletów (po lewej Apple iPad, po prawej Samsung Galaxy Tab).

Jeśli jesteście przekonani do 8,9-calowych ekranów w tabletach i z niecierpliwością czekacie na pojawienie się w sprzedaży tabletu LG Optimus Pad, zwanego w Stanach T-Mobile G-Slate, a w Polsce – LG Swift Tab, mam dobrą wiadomość. Urządzenie to właśnie zadebiutowało w amerykańskiej sieci T-Mobile.

Cena T-Mobile G-Slate to 750 dolarów (bez umowy) – w przeliczeniu ok. 2050 złotych.

Trzeba przyznać, że jak na tablet z trójwymiarowym ekranem i kamerkami umożliwiającymi nagrywanie obrazu w 3D, to cena jest przyzwoita (choć i tak uważam, że są to zupełnie niepotrzebne gadżety… ale jak kto lubi). Do tego dochodzi Android 3.0, ekran 8,9″ o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, Tegra 2 o taktowaniu 1GHz, aparat 5 Mpix, kamerka 2 Mpix, 4G, GPS, WiFi, 32GB pamięci i bateria o pojemności 6400 mAh. Dajcie znać co sądzicie na temat ceny tego modelu.

LG Optimus Pad to jeden z dwóch dotychczas wyprodukowanych tabletów z ekranem o przekątnej 8,9″ (drugi to HP Slate 500) i jedyny o tej wielkości, pracujący w oparciu o “plasterek miodu”. Może warto się nim zainteresować? Jak myślicie?

źródło

Komentarze

  • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

    Zapowiada się ciekawie. Jeśli cena spadnie za jakiś czas wtedy będzie to łakomy kąsek.

  • aaa

    Ekran nie jest 3D, tam są kolorowe okulary po prostu dołączone.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona