Czytelnicy Tabletowo: Android najlepszym systemem

Jakiś czas temu poprosiłam Was o wzięcie udziału w ankiecie, w której pytanie brzmiało: “Który system operacyjny uważasz za najlepszy?”. Kilkanaście godzin temu głosowanie się zakończyło, a wyniki… wcale nie są zaskakujące.

W ankiecie głosowało 275 Czytelników Tabletowo. Pierwsze miejsce podium przyznaliście Androidowi z 44% głosów. Fakt ten nie może dziwić, bo przyglądając się coraz bardziej rosnącej popularności googlowskiej platformy na smartfonach, prędzej czy później trend ten musi się przenieść na tablety internetowe. Już to można zauważyć wśród producentów elektroniki, którzy w zdecydowanej większości wybierają właśnie Androida jako najlepszy system do swoich tabletów. Teraz tylko niech Honeycomb otrzyma Flash i kilka usprawnień, a będzie mógł myśleć o świetlanej przyszłości.

Drugi w kolejności jest iOS z 24,36% głosów. I to jest właśnie fenomen Apple. Z wydanymi tylko kilkoma urządzeniami firma potrafi podbić rynek, a co ważniejsze – serca (i portfele) klientów. iOS jest dopracowanym systemem, na pracę którego nie można narzekać… Tak przynajmniej myślano do tej pory. Dziś bowiem w sieci pojawiły się informacje na temat tego, że iOS 4.3, który został niedawno wypuszczony, nie wiedzieć czemu znacznie wpływa na pracę baterii – też doświadczyliście krótszej pracy swojego urządzenia (iPada, iPhona)?.

Kolejne miejsce przypadło Windowsowi (17,82%). Tu chyba również nie ma wątpliwości, że inaczej być nie mogło. Microsoft coś strasznie wolno zbiera się do walki o klienta na tabletowym rynku… I jeśli faktycznie pierwsze tablety z optymalizowaną wersją systemu na tego typu urządzenia na rynku pojawią się dopiero w 2012 roku, to może być to trochę za późno… Ale to się dopiero okaże, nie ma co gdybać.

Wyniki ankiety przedstawiają się następująco:

Dajcie znać w komentarzach czy jesteście zaskoczeni wynikami ankiety, czy wręcz przeciwnie.

Kolejna ankieta już niebawem!

Komentarze

 • Jeszcze żeby to się przełożyło na sprzedaż :) A wynik rzeczywiście mało zaskakujący :)

  • Nie wiem czemu, ale spodziewałem się, że będziesz pierwszym, który skomentuje ten post… :)

   Wyniki ankiety nie przełożą się na sprzedaż tabletów, ponieważ Android 3.0 na razie bardziej odstrasza klientów, niż ich przyciąga. system Google’a ma dobrą opinię dzięki takim wersjom jak 2.1, 2.2 i późniejsze, które pojawiły się na smartfonach, Galaxy Tab 7 i innych, mniej znanych tabletach. Były one bardzo dopracowane i stabilne.
   Honeycomb to ryzyko dla klienta… Przynajmniej na razie.

 • Leo

  Uważam, że nie powinno się głosować dopóki nie miało się styczności z wszystkimi wymienionymi systemami, a jeśli ktoś mimo wszystko oddał głos opierając się częściowo tylko na tym co widział lub słyszał to wyniki nie jest miarodajny.

  • Ris

   Jak to sobie wyobrażasz? Jak ktoś ma mieć styczność z powiedzmy 6 różnymi tabletami w dłuższym czasie?
   Można głosować bo pewne rzeczy są znane, np. brak flesha. zamknięta architektura, wszelakie porty albo ich brak, itp.

   • Co nie znaczy, że za jakieś pół roku nie zrobimy takiej ankiety raz jeszcze ;-)

   • tomecki

    Ris błagaaam do czego ma służyć tablet? bo się gubię.

   • Ghostcat

    Można tez głosować wg kryteriów czy dane urządzenie po prostu działa czy tez trzeba zrobić ze dwa fakultety z informatyki/programowania/administracji żeby jako tako urządzenie działało ;-). Swoją droga ten brak flasha jako argument przeciw iOS to już mnie trochę bawi. Zadaje wiec pytanie. Po co ci obsługa zasobo/pradozernergo flasha. Po to żeby wiecej reklam oglądać czy co. Ile jest tak na prawdę stron we flashu, które na co dzień będziesz oglądał na tablecie. A filmy i you tube i tak dizalaja w safari. Wiec?

 • tomecki

  Leo całkowicie się z tobą zgadzam – obecnie to zajęcie dla anonistów sprzętowych

 • Ghostcat

  Po aktualiazcji ipada do 4.3 nie zanotowalem jakiegoś dramatycznego spadku żywotności baterii. Nie wiem może z 15 min krócej. W każdym bądź razie niezauwazalne.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona