Ważne

BlackBerry PlayBook – milion sztuk w rękach klientów w pierwszym kwartale roku?

Firma Research In Motion, producent takich urządzeń jak smartfony BlackBerry czy tablet BlackBerry PlayBook ma bardzo ambitne plany na pierwszy kwartał bieżącego roku. Według najnowszych informacji, RIM chce sprzedać do końca marca aż milion sztuk swojego tabletu. Zaraz, zaraz, ile?

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisaliśmy, że Motorola zamierza sprzedać w pierwszym kwartale roku około 800 egzemplarzy Xoom? O ile to wydaje się bardzo realne, bo przecież jest to jeden z najciekawszych tabletów ostatnich miesięcy, tak w przypadku PlayBooka osiągnięcie miliona sztuk może być nieco problematyczne. Ale może Ty masz inne zdanie na ten temat? Podziel się nim w komentarzu.

Skoro RIM oczekuje tak świetnej sprzedaży swojego tabletu, to warto przypomnieć jego specyfikację. Na pokładzie BlackBerry PlayBook znajdziemy przede wszystkim 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor o taktowaniu 1GHz, 1GB RAM, Bluetooth 2.1, wyjście HDMI, WiFi, aparat 5 Mpix, kamerkę do połączeń wideo 3 Mpix, 8GB, 16GB lub 32GB pamięci oraz baterię o pojemności 5300 mAh, która ma pracować do 8 godzin.

Ceny BlackBerry PlayBook mają wynosić odpowiednio:
– 8GB: 399 dolarów,
– 16GB: 499 dolarów,
– 32GB: 599 dolarów.

A kiedy tablet trafi do sprzedaży? Na razie data nie została sprecyzowana – wiadomo jedynie, że w pierwszym kwartale roku.

źródło

Komentarze

  • Ile obecnie kosztuje podobny Galaxy Tab? Wyglada to na bardzo agresywne (cenowo) wejscie na rynek. Gdyby tylko zamiast 7″ bylo 10″ sam bym sie zastanawial :-)

  • kashiash

    Galaxy tab ma 3G, a playbook nie.
    Jeszcze nalezy rozróżnić czy maja zmiar sprzedac 1 mln czy do uzytkowników trafi milion ?
    RIM zamierza rozawac te urządzenia – jeśli zamierza rozdać ich sporo wtedy sprzedaż nie musi byc tak duza jak Motoroli żeby osiagnąc plan ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona