Jak wszyscy, to i ZTE. Firma zastanawia się nad wyprodukowaniem własnego składanego smartfona

Jak tak dalej pójdzie, to rok 2019 będziemy mogli nazwać w branży rokiem składanych smartfonów. Producenci mobilnych urządzeń albo już zaprezentowali działające telefony, przeznaczone do sprzedaży, albo informują o pracach nad składanymi konstrukcjami. Wśród grupy tych, którzy jeszcze nie są pewni, jak ich składaniec będzie wyglądał, znajduje się ZTE.

ZTE jako jeden z pierwszych producentów zaprezentował coś, co można nazwać składanym smartfonem, ale nijak nie wiązało się to z wykorzystaniem elastycznego wyświetlacza.

Reklama

W gruncie rzeczy ZTE Axon M był urządzeniem, w którym połączono dwa oddzielne ekrany za pomocą zawiasu. Dorzucono do tego odpowiednie oprogramowanie, tak by jeden obraz rozciągał się na całą, połączoną powierzchnię wyświetlaczy. Ale że ramki wokół ekranu były zdecydowanie za grube, żeby komfortowo odbierać treści, Axon M zniknął z rynku równie szybko jak się na nim pojawił.

Tym razem ZTE chce wykorzystać elastyczny ekran, i zamierza zrobić to w podobny sposób jak Motorola. Smartfon miałby być rozciągnięty w pionie i składać się jak telefony z klapką. Patent, zgłoszony przez ZTE wyróżnia się jednak tym, że górna część klapki po złożeniu ma nie do końca zachodzić na dolną, pozostawiając część ekranu odkrytą. Tam też miałyby wyświetlać się aktualne powiadomienia. Wykluczyłoby to konieczność montowania na zewnętrznej części klapki dodatkowego wyświetlacza.

Zgłoszenie patentowe zostało zauważone przez członków redakcji LetsGoDigital, i od razu wzięli się oni za przygotowanie grafik przedstawiających składany smartfon, bazujących na założeniach patentu.

Jeśli powyższy projekt ZTE rzeczywiście ujrzy światło dzienne, stanie się konkurencją dla Motoroli RAZR i nienazwanego jeszcze Samsunga, które to będą składanymi smartfonami o podobnej konstrukcji. Można jednak swobodnie założyć, że skoro dopiero teraz ZTE zdecydowało się na złożenie wniosku w urzędzie patentowym, to do produkcji takiego urządzenia jeszcze daleka droga.

Wiceszef Motoroli: „Elastyczny ekran w składanym smartfonie nie może być na zewnątrz”

źródło: LetsGoDigital przez Gadgets360