ZTE Axon 30S (źródło: ZTE)

Już jutro ZTE zaprezentuje kolejny smartfon z aparatem pod ekranem. Co zaoferuje?

W ubiegłym roku marka ZTE zaprezentowała model Axon 30 5G z aparatem umieszczonym za/pod ekranem. Trzeba przyznać, że do dziś robi to wrażenie, gdyż ta technologia wciąż nie jest powszechnie stosowana. Producent zamierza wprowadzić na rynek kolejny smartfon z takim rozwiązaniem. Jeszcze przed oficjalną premierą poznaliśmy jego wygląd i specyfikację.

Nie stracisz nawet milimetra wyświetlacza

Według przedpremierowych doniesień, ZTE Axon 30S zostanie wyposażony w 6,67-calowy wyświetlacz, wykonany w technologii OLED. Ekran ma oferować wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Full HD+. Podobnie jak w modelu Axon 30 5G, przedni aparat znajdzie się za/pod wyświetlaczem. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest dużą zaletą, ponieważ użytkownicy nie stracą nawet części cala ekranu przez zastosowanie notcha czy otworu, a poza tym nadal jest to dość innowacyjna technologia, która może przyciągnąć klientów.

Za-/podekranowy aparat w ZTE Axon 30S będzie miał matrycę 16 Mpix. Na tylnym panelu smartfona producent zaplanował zaś 64 Mpix aparat główny i dwa dodatkowe obiektywy – jeden o rozdzielczości 5 Mpix i drugi 2 Mpix. Nadchodząca nowość ma działać w oparciu o system operacyjny Android 12 z nakładką MyOS12.

Co znajdzie pod maską nowego ZTE Axon 30s?

Tutaj niestety nie ma zbyt wielu informacji. W żadnym z przedpremierowych doniesień na temat tego smartfona nie pojawia się informacja o tym, jaki procesor zostanie motorem napędowym tego średniaka. W ZTE Axon 30 5G wykorzystano procesor Qualcomm Snapdragon 870 – kto wie, może i w wersji z literą „S” w nazwie pojawi się ten chipset. Wiadomo jednak, że urządzenie ma mieć 8 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Aparat do selfie nie będzie jedynym komponentem, ukrytym za ekranem tego smartfona. Pod nim znajdzie się również czytnik linii papilarnych. Akumulator w ZTE Axon 30s ma mieć zaś pojemność 4430 mAh i obsługiwać szybkie ładowanie, nie sprecyzowano jednak jeszcze, o jakiej mocy.

ZTE Axon 30s
(źródło: Weibo @ZTE)

Zgodnie z informacjami z chińskiej agencji certyfikującej TENAA, urządzenie ma wymiary 163,5×75,8×7,6 mm oraz waży ~192 gramów. Smartfon ma być dostępny w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i różowym.

Oficjalna premiera ZTE Axon 30S ma odbyć się w Chinach już naprawdę niedługo, bowiem producent przedstawi go światu 26 września 2022 roku, czyli jutro. Nie wiadomo jeszcze, czy model ten zadebiutuje na rynku globalnym, ale prawdopodobnie tak się stanie.