ZOPO Speed 8 zapowiada się coraz ciekawiej

ZOPO zaprezentuje swojego flagowca, Speed 8 podczas targów MWC 2016 w Barcelonie, a konkretniej 24 lutego. Jednak od pewnego czasu sukcesywnie uchyla kolejne rąbki tajemnicy na temat tego modelu, zaostrzając tylko nasz apetyt na jego oficjalną premierę.

Przyznam, że takie strzępki informacji są dużo ciekawsze niż potok przecieków na temat flagowców konkurencji (mam tu na myśli przede wszystkim Samsunga Galaxy S7, LG G5 i Xiaomi Mi 5), bowiem każdy kolejny nie dementuje poprzednich. To drugie zjawisko może i ma swoje (pewne) zalety, ponieważ sprawia, że jest po prostu „ciekawiej”, lecz tak naprawdę służy przede wszystkim podgrzewaniu atmosfery i emocji towarzyszącym oczekiwaniu na premierę danego smartfona.

Najnowsze doniesienie na temat ZOPO Speed 8 informuje o zastosowaniu 21 Mpix aparatu (przetwornik Sony IMX230), takiego samego, jak m.in. w Lenovo Moto X Style czy Sony Xperia M5. Obecnie jest to jeden z najlepszych sensorów, który pozwala robić naprawdę świetnej jakości zdjęcia (oczywiście przy wsparciu odpowiednio dopracowanego oprogramowania). Umożliwia on również nagrywanie wideo w 4K oraz slow motion (120 fps). Na przodzie natomiast znaleźć się ma 8 Mpix kamerka do selfie i wideorozmów.

ZOPO Speed 8 zasili akumulator o pojemności 3600 mAh. Jest to całkiem przyzwoita wartość, zwłaszcza, że na pokładzie smartfona znajdzie się m.in. wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), który – nie ma się co oszukiwać – będzie wymagał sporej dawki energii.

Pozostałe parametry obejmują m.in. dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20, 4 GB RAM, czytnik linii papilarnych, głośniki stereofoniczne, USB Typu C oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow. Na więcej szczegółów musimy poczekać do premiery ZOPO Speed 8 lub – co również jest prawdopodobne – do kolejnego doniesienia na jego temat.

Źródło: ZOPO