ZOPO dumnie zapowiada premierę flagowego Speed 8

Za tydzień o tej porze będziemy się jeszcze otrząsać z emocji, jakie z całą pewnością wywołają premiery LG G5 oraz Samsungów Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge (nie wiadomo bowiem, co przygotowało Huawei, które również ma wtedy swoją konferencję). Jednak kolejne dni również zapowiadają się nader ciekawie – dokładnie 24 lutego zobaczymy flagowca ZOPO.

Jest to warte uwagi wydarzenie przede wszystkim z jednego powodu – będzie to pierwszy zaprezentowany oficjalnie smartfon z dziesięciordzeniowym procesorem MediaTek Helio X20. Niedawno mogliśmy usłyszeć, że układ ma podobno problemy z przegrzewaniem się, jednak sami Tajwańczycy stanowczo temu zaprzeczyli. Nie wiadomo jeszcze czy na MWC 2016 jeszcze ktoś inny pokaże podobne urządzenie, dlatego ZOPO Speed 8 może jako jedyny pozwolić po raz pierwszy poznać moc i możliwości Helio X20 w praktyce. Dodatkowo, towarzyszyć ma mu aż 4 GB RAM, więc możemy spodziewać się prawdziwej bestii w kwestii wydajności oraz płynności działania.

Co ciekawe, dopiero teraz dowiedzieliśmy się, w jakiego rozmiaru ekran zostanie wyposażony smartfon – będzie to 5,5 cala. Rozdzielczość znaliśmy już wcześniej – QHD, czyli 1440×2560 pikseli (a dokładniej mówiąc o takiej mówią wszystkie plotki). Całość uzupełni jeszcze:

  • aparat główny 21 Mpix (Sony IMX230) z podwójną, dwukolorową diodą doświetlającą LED,
  • kamerka 8 Mpix na przodzie,
  • LTE,
  • NFC,
  • czytnik linii papilarnych,
  • USB Typu C,
  • akumulator o pojemności 3600 mAh z szybkim ładowaniem,
  • system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

ZOPO Speed 8 2

ZOPO pochwaliło się, że Speed 8 zostanie zaprezentowana przez ambasadora marki, Jorge Lorenzo. Konferencja zaplanowana jest na 24 lutego na godzinę 10:30 (potrwa do 14:00).

ZOPO Speed 8 3

Co równie ciekawe, Speed 8 pojawił się już w oficjalnym sklepie ZOPO. Niestety nie podano jego ceny, ale w opisie możemy wyczytać, że jest to niezwykle wydajne urządzenie z imponującą specyfikacją w cenie mid-range’a. Jestem bardzo ciekawy, na ile wyceni go producent.

Źródło: ZOPO, @ZopoMobileBrand