Zoom

Zoom pozwoli sprawdzić usługę transkrypcji na żywo i to za darmo!

Zoom, Google Meet i Microsoft Teams to wielkie trio, z którego korzystają masowo ludzie z całego świata. Każdy z producentów swoich platform do prowadzenia rozmów głosowych i wideo stara się przekonywać do wyższości swojej aplikacji nad innymi. Twórcy Zooma postanowili, że wkrótce oddadzą jedną z płatnych dotychczas funkcji w ręce wszystkich użytkowników.

Zoom i transkrypcja na żywo

Zoom bije rekordy i rozwija się w nieprawdopodobnym tempie. Mówią o tym wyraźnie wyniki, jakie zanotował komunikator w 2020 roku w Sklepie Play, gdzie pobraniami zrównał się ze Spotify, a także w AppStore. Konkurencja jednak nie śpi i zarówno Google Meet, jak i MS Teams, co chwila informują o nowych dostępnych funkcjach. To, że zdrowa konkurencja bardzo dobrze wpływa na producentów, jak i przyczynia się do poprawy komfortu użytkowania danego produktu przez użytkowników, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Wygląda na to, że wiedzą o tym także twórcy Zooma.

Zdecydowali, że niedługo udostępnią zupełnie za darmo funkcję transkrypcji na żywo, która do tej pory była dostępna tylko dla użytkowników korzystających z płatnych planów usługi.

Usługa transkrypcji na żywo polega na wyświetlaniu tekstu w czasie rzeczywistym podczas prowadzonych rozmów wideo. Twórcy reklamują, że funkcja może być bardzo przydatna w szczególności dla osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym. Znając pisownię poszczególnych słów, mogą oni bez problemu przetłumaczyć dane słowa, minimalizując przy tym ryzyko pomyłki i nieporozumień w trakcie spotkań.

Zoom - transkrypcja na żywo będzie dostępna za darmo
Usługa transkrypcji na żywo trafi do wszystkich użytkowników za darmo (fot. Zoom)

Należy jednak zaznaczyć, że funkcja obecnie jest obsługiwana tylko i wyłącznie w języku angielskim. Kolejne języki mają zostać dodane wkrótce. Jest to dość istotna wada. Niemniej jednak w dalszym ciągu funkcja ta może być bardzo pomocna wielu użytkownikom m.in. w wideokonferencjach z zagranicznymi uczestnikami czy też w trakcie lekcji języka angielskiego.

Na zmianę poczekamy do jesieni

Jak czytamy w wydanym przez Zoom ogłoszeniu, funkcja już niedługo będzie bezpłatna. Transkrypcja na żywo ma zostać oddana w ręce użytkowników bez dodatkowych opłat na jesieni 2021 roku.