Prison Architect

Prison Architect za darmo z okazji 5. urodzin gry

Normalnie w Prison Architect mogliśmy zagrać jakoś w 2012 roku – za sprawą wczesnego dostępu. Ale dopiero pięć lat temu gra zadebiutowała oficjalnie – stąd jej 5. urodziny, a nie ósme. Z tej okazji twórcy przygotowali miesiąc darmowego dostępu do gry. W tym samym czasie tytuł i jego dodatki możemy zakupić w niższej cenie.

Reklama

W czerwcu tego roku Prison Architect otrzymało nowy dodatek Island Bound, który pozwala założyć graczom zakład karny na wyspie. To chyba tak dla kontrastu z sielankowym Animal Crossing. Wyspę możemy modyfikować, a nawet stworzyć ich kilka i ze sobą połączyć. A gdy jesteśmy za leniwi, twórcy postarali się o gotową mapę słynnego więzienia Alcatraz – sprawdźcie, czy u Was też nikt z niego nie ucieknie.

Prison Architect obchodzi 5 urodziny

Gra miała swoją oficjalną premierę 6 października 2015 roku na Steam, od której mija dokładnie 5 lat. Przez ten czas Prison Architect wystawiono ponad 40 tysięcy opinii, z czego 91% z nich jest pozytywnych. Jest więc co świętować, a twórcy z tej okazji przygotowali specjalne wideo, któremu możecie przyjrzeć się poniżej.

W sumie wybudowano dotąd niemal 9 mln więzień i skazano 806 mln przestępców. Statystyk na filmiku powyżej jest oczywiście więcej, bo kto ich nie lubi? Gra otrzymała także 3 dodatki i 5 darmowych aktualizacji – tego ma być w przyszłości jeszcze więcej.

Na co szczerze mam nadzieję, bo Prison Architect to jedyna gra w swoim rodzaju. Nie ma żadnej alternatywy dla budowania więzień i zarządzania nimi. Co najwyżej fanów tego tytułu zainteresuje jeszcze RimWorld, ale to już zupełnie inna sprawa.

I z tej okazji promocja

Do 11 października w Prison Architect zagramy za darmo. Wystarczy kliknąć w przycisk „Zagraj” i pobrać grę na Steam.

W tym samym czasie tytuł znajduje się na promocji do 12 października, w której zakupimy go za 21,59 zł (z dodatkami 62,44 zł). Normalnie koszt gry to 107,99 zł.

Prison Architect
Tyle gęb do wykarmienia (fot. Prison Architect, Steam)

Jeżeli jednak posiadacie Prison Architect na waszych kontach, to możecie wziąć udział w nadchodzącym wydarzeniu 27 października, w którym twórcy poddadzą ocenie wasze więzienia. Więcej informacji znajduje się pod tym adresem.

Zobacz też: