Baldurs Gate 3
Baldur's Gate 3 (fot. Larian Studios)

Baldur’s Gate 3 – nareszcie znamy datę premiery!

O tym, że Baldur’s Gate 3 powstaje, wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Dotychczas jedyną, potwierdzoną wersją była ta zmierzająca na PC, jednak czwartkowy State of Play wszystko zmienił i teraz wiemy, że gra zadebiutuje także na PlayStation 5!

Baldur’s Gate 3 wyjdzie na PS5

Fani gier RPG oraz Dungeons & Dragons z całą pewnością mocno czekają na kontynuację kultowego wręcz Baldur’s Gate. Od dłuższego czasu wiemy, że kolejna część tej serii, okraszona numerem „trzy”, zmierza już na PC.

Gracze raz jeszcze będą mogli odwiedzić Zapomniane Krainy. Fabuła Baldur’s Gate 3 będzie ściśle związana z najnowszą kampanią piątej edycji klasycznego Dungeons & Dragons. Arcydiablica Zariel przenosi kolejne osady do Dziewięciu Piekieł, a jej następnym celem mają być słynne Wrota Baldura. Jako gracz musimy zatrzymać nadchodzącą katastrofę.

Trzeba przyznać, że całość zapowiada się wybitnie i byłoby szkoda, gdyby „konsolowcy” nie mogli w to zagrać. Na czwartkowym State of Play dowiedzieliśmy się jednak, że tytuł wyjdzie także na PS5, a przy okazji poznaliśmy datę premiery na obie platformy (PC oraz konsolę Sony)!

baldur's-gate-3-walka-turowa
Tak wyglądają walki w Baldur’s Gate 3 (źródło: tabletowo.pl)

Kiedy premiera Baldur’s Gate 3?

Larian Studios swoje poprzednie produkcje bardzo chętnie przenosiło na konsole Microsoftu oraz Sony i podobnie będzie tym razem. Dotychczas nie znaliśmy dokładnej daty premiery BG3, ale teraz wiemy, że tytuł wyjdzie na PlayStation 5 oraz PC już 31 sierpnia tego roku!

Z całą pewnością masa graczy czeka na możliwość odwiedzenia Zapomnianych Krain, a fakt, że gra zmierza teraz także na PS5 sprawił, że jeszcze więcej osób będzie mogło sprawdzić ten tytuł. Miejmy tylko nadzieję, że obejdzie się bez kolejnych opóźnień, co niestety w ostatnim czasie jest standardem.

Na ten moment nie wiadomo, ile będzie kosztować wersja na PlayStation 5, chociaż patrząc na ostatnie premiery, można szacować, że cena zakręci się w okolicach 300 złotych.

Produkcja jest już także dostępna na Steam (we wczesnym dostępie), gdzie kosztuje 199 złotych. Pamiętaj jednak, że wczesny dostęp może znacząco różnić się od tego, co dostaniemy na premierę!