Zmiany w Google. Asystent zastąpi wyszukiwanie głosowe

Funkcja wyszukiwania głosowego to świetne rozwiązanie, z którego korzystam bardzo często i, muszę stwierdzić, że działa bardzo dobrze. Google zamierza jednak ulepszyć tę funkcję. Wiele wskazuje na to, że Asystent już wkrótce zastąpi narzędzie wyszukiwania głosowego, jakie wszyscy znamy.

Macie na swoim pulpicie głównym widżet z wyszukiwarką Google? Jeśli tak, to zapewne wiecie, że ulokowany po prawej stronie okna mikrofon to właśnie rzeczone wyszukiwanie głosowe. Po wybraniu tego trybu mówimy interesującą nas frazę, na przykład „Tabletowo.pl” i po chwili dostaniemy odpowiadające naszemu zapytaniu wyniki. Ten model wyszukiwania już niebawem odejdzie do lamusa.

Reklama
Fot za: 9to5Google

Ikona wyszukiwania głosowego zostanie zastąpiona ikoną Asystenta, która będzie zbliżona do litery „g”. Po tapnięciu na ikonkę model wyszukiwania będzie prezentował się dokładnie w ten sam sposób, jednak będzie on już realizowany przez usługę Asystenta. Oczywiście cały czas możemy zadać też pytanie po dłuższym przytrzymaniu Home’a lub komendę „OK Google”. Oprogramowanie jest dystrybuowane stopniowo, a pierwsi użytkownicy, którzy dostali już nowy soft informują, że jest ono oznaczone jako 10.24.

Asystent Google z zauważalnie zmienionym wyglądem. Testy już trwają

Wiele wskazuje na to, że zmiana jest nieunikniona i jej wdrożenie w skali globalnej jest tylko kwestią czasu. Tym samym, już teraz można z niemal stuprocentową pewnością założyć, że funkcjonalność Asystenta zostanie zwiększona po raz kolejny. Przypomnijmy tu tylko, że wcale nie tak dawno usługa została szerzej zintegrowana z przeglądarką Chrome. Mówi się też, że w niedalekiej przyszłości Asystent ma działać z poziomu ekranu blokady, bez konieczności odblokowywania smartfona.

źródło: 9to5Google