fot. Google

Asystent Google działający na ekranie blokady? Podobno już wkrótce

Już od pewnego czasu użytkownicy smartfonów z Androidem mogą cieszyć się obecnością Asystenta, który komunikuje się z nami w języku polskim. Google cały czas rozwija usługę, a jedną z nadchodzących nowości ma być możliwość wchodzenia w interakcje z usługą z poziomu ekranu blokady.

Analiza najnowszej wersji oprogramowania od Google wykazała, że w bliskiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych zmian w modelu działania Asystenta. Przypomnijmy, że na przestrzeni ostatnich tygodni dowiedzieliśmy się już, że funkcja ma być o wiele lepiej zintegrowana z przeglądarką Google Chrome. Producent zamierza też dość mocno zmodyfikować układ graficzny usługi. No i wreszcie, będziemy mogli wydawać polecenia bez konieczności każdorazowego odblokowywania smartfona.

Reklama

Asystent Google po tygodniu. Czy wszystko działa świetnie?

Zasadnym wydaje się być pytanie o nasze dane wrażliwe. Nie od dziś wiadomo, że Asystent Google wie o nas naprawdę sporo, a możliwość przejrzenia wszystkich danych bez konieczności odblokowania smartfona uznałbym za dość brawurową decyzję giganta z Mountain View. Firma najwyraźniej zdaje sobie z tego sprawę, bowiem testowe oprogramowanie pośrednio sugeruje, że będziemy mieli dostęp tylko do części danych.

Media Expert integruje się z Asystentem Google

Serwis źródłowy używa tutaj sformułowania „osobistych sugestii”. I tak, będziemy mogli podejrzeć spotkania w kalendarzu czy przejrzeć ustanowione wcześniej połączenia. Oczywiście trzeba poczekać na pełną listę funkcji dostępnych z ekranu blokady, jednak nie ukrywam, że w mojej subiektywnej opinii, będzie to jedna z tych nowości, która faktycznie może uczynić pracę z Asystentem o wiele bardziej intuicyjną.

źródło: 9to5Google