Chevrolet Corvette C8 (fot. GM)

Stworzyli Chevroleta Corvette, teraz będą pracować nad elektrykami i jazdą autonomiczną

General Motors, właściciel marki Chevrolet, zdecydował się wprowadzić zmiany w swoich zespołach. Specjaliści, którzy pracowali nad sportowym samochodem, zaczną teraz rozwijać pojazdy elektryczne i autonomiczne.

GM stawia na elektryki i jazdę autonomiczną

Amerykański koncern motoryzacyjny, podobnie jak chociażby konkurencja z Niemiec, zamierza wprowadzić duże zmiany w swojej działalności. Znacznie większy nacisk zostanie położony na rozwój napędów elektrycznych, a także zauważalnie powiększy się oferta aut elektrycznych i hybrydowych. Ponadto, General Motors swoją przyszłość widzi w pojazdach autonomicznych.

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że w celu spełnienia wspomnianych założeń, koncern zainwestuje miliardy dolarów. Firma planuje wydać 20 samochodów elektrycznych do 2023 roku. Pierwszym będzie pick-up w 2021 roku. Wkrótce później ma ruszyć produkcja w pełni autonomicznego modelu Cruise Origin.

Corvette C8
Chevrolet Corvette C8 (fot. GM)

Zespół odpowiedzialny za Chevrolet Corvette ma nowe zadanie

Jak wynika z informacji umieszczonych w wewnętrznej notatce, wysłanej przez Douga Parksa, wiceprezesa General Motors ds. globalnego rozwoju produktów, inżynierowie pracujący wcześniej nad modelem Corvette C8 otrzymają nowe zadanie. Przejdą oni do programu rozwoju pojazdów autonomicznych i elektrycznych, który kierowany jest przez Kena Morrisa. Zmiany mają być wdrożone już z początkiem września.

General Motors stawia na całkowicie elektryczną przyszłość. Jestem podekscytowany, że mogę przejąć zespół, który na nowo zdefiniował osiągi, design i możliwości supersamochodów w kluczowych rolach, aby pomógł nam wykonać samochody elektryczne zgodnie z tymi samymi wysokimi standardami. – Ken Morris.
Corvette C8
Chevrolet Corvette C8 (fot. GM)

Fani motoryzacji, uwielbiający dźwięk amerykańskiego V8, nie powinni obawiać się rychłej śmierci Corvette’y. Zmiany mają nie zakłócić prac nad kolejnymi wersjami obecnego modelu, które jak najbardziej są planowane i będą wprowadzone do sprzedaży.

Owszem, Corvette’a nadal będzie rozwijana, ale trudno obecnie stwierdzić, co otrzymamy w następnej generacji. W związku z tym, że C8 to wciąż świeży model, to raczej mocarne V8 jeszcze przez przynajmniej kilka lat pozostanie na rynku. Niewykluczone jednak, że kolejna wersja będzie już znacząco innym samochodem – hybrydą lub pełnym elektrykiem. W końcu, specjaliści z General Motors, mający spore doświadczenie w autach sportowych, zaczną teraz pracować nad elektrykami.

Wątpię, aby były to tylko niewielkie i niezbyt szybkie modele miejskie.