Zegarki Motorola z Wear OS mogą zadebiutować w wakacje

Choć zegarki z systemem Wear OS nie grzeszą popularnością, wkrótce może być ich więcej. Wszystko za sprawą trzech produktów z logiem Motoroli na obudowie, jakie najprawdopodobniej trafią do sprzedaży już za kilka miesięcy.

Reklama

Prostokątne i okrągłe, tańsze i droższe

Jak donosi jeden z użytkowników Twittera uważnie śledzący markę Motorola, Felipe Berhau, premiera nowych zegarków będzie miała miejsce już w czerwcu i lipcu.

Jako pierwszy, światło dzienne oficjalnie ujrzy najprawdopodobniej tańszy z okrągłych zegarków – Moto G. Przynależność do serii G, przynajmniej w teorii, powinna oznaczać, że będzie to zegarek oferujący naprawdę wiele możliwości za bardzo rozsądną cenę. Na pierwszej grafice, niższą cenę zwiastują, przede wszystkim, dość szerokie ramki wokół okrągłego wyświetlacza.

Motorola Moto G
fot. Felipe Berhau

Można również zaryzykować, że Moto G będzie wykonany z nieco gorszych materiałów niż Moto Watch One. Ten również jest okrągły, jednak ramki wokół wyświetlacza wyglądają na sporo cieńsze. Moto Watch One zapowiada się również na bardziej elegancką propozycję w stosunku do (najprawdopodobniej) sportowego wzornictwa Moto G.

Dwójkę okrągłych zegarków uzupełnia wyposażony w prostokąty ekran Moto Watch. Ten, na pierwszy rzut oka, mocno przypomina obecne już od kilku miesięcy na rynku Realme Watch czy Xiaomi Mi Watch Lite.

Motorola Moto Watch, Motorola Moto One
fot. Felipe Berhau

Znane logo, mniej znany producent

Wszystkie wymienione zegarki zostaną wyprodukowane przez firmę eBuyNow, która nabyła od Lenovo prawo posługiwania się logiem Motorola do oznaczania elektroniki ubieralnej. Nie będą to jednak pierwsze zegarki, jakie eBuyNow sprzedaje pod tą znaną marką. Pionierem była trzecia generacja Moto 360.

Ostatni zegarek z Wear OS, jaki testowałem, to Suunto 7. Mimo uznawanej za nieudaną platformy, pozostawił po sobie dobre wrażenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zegarki Moto również okazały się naprawdę fajne.